Şeyma Subaşı’dan Cilt Bakımı İçin Akılalmaz Tavsiye


Seyma Subaşı'dan cilt bakımı

Seyma Subaşı’dan cilt bakımı için akılalmaz tavsiye!… Şeyma Subaşı “Sadece Şeyma” kitabında inanılmaz bir tavsiyeye imza attı.

Şeyma Subaşı’nın hayatını anlattığı “Sadece Şeyma” kitabı çok satanlar listesinde yer almaya devam ediyor. Subaşı kitabında yaşadıklarını anlatmanın yanı sıra günlük bakım rutininden de bahsediyor. Nasıl beslendiğini, günlük rutinini nlatıyor. Bakım önerilerinde bulunuyor. Ancak cilt bakımı için öyle skandal bir öneride bulundu ki umarız Şeyma’ya uyup da şimdiye kadar bu öneriyi yapan olmaz. Hoş yapsa duyardık, çünkü hastanelik olacaktı.

şeyma subaşı'dan cilt bakımıHİDROLİK ASİT NEDİR?

Şeyma Subaşı kitabında cilt bakımı için “hidrolik asit” kullanın diyor. Peki hidrolik asit nedir? Şeyma Subaşı’nın kitabında hidrolik olarak yazan şey yani hidroklorik asit halk arasında “tuz ruhu” olarak bilinen bir aşındırıcı!.. Kadınlar hidrolik asiti daha çok banyo ya da tuvalet temizliğinde kullanıyor. Zehirli bir madde olan hidroklorik asit insan dokusuna büyük bir zarar verir. Bu yüzden değil onu yüze sürmek onu temizlik maddesi olarak bile çok az kullanmak ve gerekli önlemleri almak gererkir. Yanıcı ve yakıcı bir maddedir ve solunum yollarını tahriş eder.

ASLINDA NE DEMEK İSTİYOR?

Şeyma Subaşı aslında okuyucuya “yüzüne tuz ruhu sür” demek istemiyor tabii ki! Tavsiye etmeye çalıştığı şey aslında “hyaluronik asit“… Hyaluronik asit vücuttaki bağ dokusuna esneklik sağlamlık ve nem kazandıran bir bileşen… Artık tüm kaliteli nemlendiricilerde bulunuyor, serum olarak satılıyor.

Şeyma Subaşı’nın bu önerisi sosyal medyada da çok tartışıldı.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.