İpi Kopan Tampon Vücutta Kaybolur mu?


ipi kopan tampon

İpi kopan tampon vücutta kaybolur mu? Tuhaf ama bu soru sıklıkla sorulmuş. Kadınlar bu yüzden kendilerini acil servise atmışlar.

Araştırmalara göre azımsanmayacak derecede çok kadın “tampon takmıştım ama şimdi yok. İpi kopmuş, vücudumda dolanıyor mu” diye endişe içinde acil servise başvurmuşlar.

Cevabı şimdiden verelim: Hayır! İpi kopan tampon vücutta kaybolmaz!

VAJİNA DİPSİZ BİR KUYU DEĞİLDİR

Normalde araya bir şey sokulmadığı sürece vajina duvarları birbiriyle temas halindedir. Ancak vajinaya bir şey girdiğinde vücut ona yer açar. Bu potansiyel alanın sonunda rahim ağzı yer alır. Bu yüzden de tamponun gideceği bir yer yoktur. Bu küçük alanın içinde kaybolamayacağı için de tamponu dışarı çıkartabilmeniz gerekir. Siz çıkaramasanız bile doktorunuz çıkarabilir.

ipi kopan tampon

İlaçları buzdolabında saklamayın!

İpi İçeri Kaçan Tampon Nasıl Çıkarılır?

Bu durumda panik olmayın, gevşeyin ve iki parmağınızı yavaşça vajinaya sokarak ipi bulmaya çalışın. Eğer beceremezseniz sakın zorlamayın. Heen doktorunuzu arayın

Peki bu kadınlar acil servise neden gitti?

“Tamponum vücudumda dolanıyor” diye acil servise giden kadınların çoğunda vajinada bir şey bulunmuyor. Yani çoğunlukla çıkarmış ve unutmuş oluyorlar.

UZUN SÜRE KALAN TAMPON ÖLÜMCÜL OLABİLİR

Çok önemli bir not ekleyelim. Vajinada uzun süre kalan tampon toksik şok yaratarak ölüme neden olabilir. Tamponunuzu sık sık değiştirin.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.