Silmekten Yara Olan Burun Nasıl Geçer?


Burun

Kendini en çok kış aylarının başlaması ile gösteren nezle, soğuk algınlığı gibi rahatsızlıklar peşi sıra birçok rahatsız edici unsuru da beraberinde getirir. Eklem ağrıları, halsizlik ve de baş ağrısı gibi birçok sıkıntı varken üstüne bir de burun akıntısı tuzu biberi olabilir. Sürekli burun akması bir yerden sonra burnunuzu tahriş etmeye ve hatta yara oluşumuna kadar sebep olmaktadır. Kullanılan peçeteler ne kadar kaliteli ve yumuşak özelliğe sahip olursa olsun bir yerden sonra hepsi aynı işlevi yapmaya ve burnunuzu tahriş etmeye başlıyor. Adeta bir zımpara etkisi yaratan peçetelerden kurtulmak mümkün olmasa da etkisini azaltmak veya önlem almak çözüm olabilir. Silmekten yara olan buruna ise çeşitli çözüm önerilerimiz olacaktır elbette. Bunlardan birkaçı:

Burun

İpi kopan tampon vücutta kaybolur mu?

Yara Tedavi Önerileri

•Sık sık silme işlemine maruz kalan burnunuzun bir aşamadan sonra tahriş olacak ve silme işlemi devam ettikçe tahrişin boyutu artacaktır. Devamında ise silmekten yara olan burun kalacaktır size.

•Öte yandan son zamanlarda herkesin ilgi odağı olan ve birçok güzellik-sağlık alanında imdada koşan aloe vera bitkisi kullanılabilir. Bitkiyi direkt sürmeniz herhangi bir yan etki yapmayacaktır ama etkili bir çözüme kavuşmak istiyorsanız aloe vere özlü bir krem tercih edebilirsiniz. Tahriş olmuş yüzeyi yumuşatır, onarıma başlayacaktır.

Silmekten yara olan buruna en iyi gelecek kremlerden biri de Hindistan cevizi özlü kremlerdir. İçerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller ile tahriş olmuş yüzeye hızlıca nüfus edip onarım işlemini hızlandıracaktır.

burun

Nezle Olmamak İçin Ne Yapılmalı?

Nezle, soğuk algınlığı benzeri rahatsızlıklar genellikle kendini sonbahar-kış aylarında hissettirse de yazın da olması muhtemel rahatsızlıklardandır. Bu rahatsızlıkları tetikleyecek birçok unsur vardır ki en başında kişinin kendini soğuktan korumaması vardır. Vücuda fazlaca nüfus eden soğuğa uzun süre maruz kalındığı takdirde rahatsızlanmanız olası bir durum. Öte yandan teri üstünde kurutan kişiler de aynı şekilde rahatsızlık yaşamaktadırlar. Sağlıklı beslenme, soğuktan korunma, terin kişi üzerinde kurumaması gibi etmenler nezleyi önleyecek unsurlardandır. Ekstradan bitki çayları ile de nezlenin önüne geçmeniz mümkün. Nane-limon çayları, ıhlamur çayları kullanabileceğiniz bitkisel çaylar arasında mutlaka bulunmalıdır.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.