Pedofili Suçlularının Cinsel Organları Kesilecek!


Pedofili Suçlularının Cinsel Organları Kesilecek

Pedofili suçlularının cinsel organları kesilecek. Kazakistan’da yürürlüğe giren bu yasa ile çocuk istismarının önüne geçilmeye çalışılıyor.

Kadınlar kendi soyadını tek başına kullanabilecek

PEDOFİLİ SUÇLULARININ CİNSEL ORGANLARI KESİLECEK

Kazakistan’da, pedofili suçuyla suçlananlar için cinsel organların cerrahi olarak çıkarılmasını öngören yeni bir yasa yürürlüğe girdi. Bu karar, kimyasal hadımın çocuk istismarını engellemede yeterli olmadığı yönündeki eleştirilerin ardından geldi.

Kazakistan’ın parlamentosu tarafından onaylanan bu yasa tasarısı, pedofili suçu işleyenlerin genital organlarının cerrahi olarak çıkarılmasını öngörüyor. Ülkedeki mevcut kimyasal hadım uygulamasının, çocuk istismarını engellemede etkisiz olduğunu belirten milletvekilleri, bu yeni yasal düzenlemeyi destekliyor.

Pedofili Suçlularının Cinsel Organları Kesilecek

Amanat Partisi’nden milletvekili Elnur Beisenbayev, ülkede çocuklara yönelik saldırı ve tacizlerin arttığını vurgulayarak, sert yasal önlemlerin gerekliliğine dikkat çekti.

Beisenbaev, cerrahi hadımın bazı kesimlerce insan hakları ihlali olarak görüldüğünü ancak bu cezanın tüm pedofillere uygulanmasını önermediklerini belirtti. Onun yerine, mahkemelere cerrahi hadım cezasını verebilme seçeneğinin sunulmasını savundu.

Pedofili Suçlularının Cinsel Organları Kesilecek

KİMYASAL HADIM YETERLİ DEĞİL, KESİLMELİ!

İçişleri Bakan Yardımcısı Igor Lepikha ise cerrahi hadımın tartışmalı olduğunu ifade ederek, pedofili suçlularının ömür boyu hapis cezası alması durumunda bu cezanın gereksiz olduğunu savundu.
Kazakistan’da, bir pedofilin 5 yaşındaki bir çocuğu kaçırarak öldürmesi olayı ülkede büyük infiale neden olmuştu. Saldırganın daha önce de benzer suçlardan hüküm giydiği ortaya çıkmıştı. Benzer şekilde, Almatı’da kızına tecavüz eden bir babaya verilen 20 yıl hapis cezası da kamuoyunda yetersiz bulunmuştu.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.