At Kılı Fırçası Ne İşe Yarar?


At kılı fırçası

Kişisel bakım ürünlerinde son zamanların popüler ürünü at kılı fırçası oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Cilt için oldukça faydalı olduğu söylenen bu fırçaları kadınların pek çoğu beğenerek kullanmaktadır.

At Kılı

At kılı fırçalar adından da anlaşılabileceği gibi at kılından yapılmaktadır. Özellikle bacaklardaki selülit görünümünü ortadan kaldırarak ölü deriyi vücuttan atmak için kullanılan at kılı fırçası pek çok faydaya sahiptir.     

At kılı fırça satın alacağınız zaman mutlaka gerçek kıl fırçaları terci etmeniz gerekir sentetik fırçalar cildinize zarar verecektir. İlk defa kullanmaya başlayacak kişiler yumuşak fırçaları tercih etmelidir, daha sonra daha sert kıllardan yapılan fırçalar kullanılabilir.

At Kılı Fırçası Nasıl Kullanılır?

At kılı fırçası kuru fırçalama tekniği ile kullanılır. Yani fırça kuru cilde uygulanır. Özellikle banyodan önce kullanılan bu fırçalar günde iki sefer sabah ve akşam kullanılır.

Bargello Parfümler Hangi Ünlü Parfümlerin Muadili?

at kılı fırçası

Fırça kullanılırken ayaklardan yukarı doğru yani kalbe doğru fırçalama yapılarak kan akışı hızlandırılabilir. At kılı fırçası kol, bacak, karın, omuz gibi bölgelerde kullanabilirsiniz. Önemli olan ve dikkat edilmesi gereken nokta fırçalama hareketinin kalbe doğru yapılması gerektiğidir.

Fırçayı ilk kullanmaya başladığınız zaman fazla bastırmamaya ve hafifçe masaj yapmaya dikkat etmelisiniz. Düzenli kullanımda ilerleyen dönemlerde masaj süresi ve uygulanan basınç artırılabilir.

Masaj bitiminde cildinizi krem ya da çeşitli yağlar kullanarak nemlendirmeniz doğru olacaktır.

At kılı Fırçanın Faydaları Nelerdir?

At kılı fırçası kullananlar tarafından oldukça beğenilen ve faydalarından sıkça bahsedilen bir kişisel bakım ürünüdür.

Yaptığı peeling etkisi ile ölü derilerin atılmasını sağlayan at kılı fırçalar sayesinde daha pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Fırça ile uygulama yaptıktan sonra cildinizin daha yumuşak ve pürüzsüz bir hele geldiğini, pütürlü görüntünün yok olduğunu görebilirsiniz. 

Kan akışını hızlandırması sayesinde cildiniz daha sıkı ve canı bir görünüm kazanır.

At kılı fırçası

Kıl dönmesi problemlerinden şikayetçiyseniz at kılı fırçalar bu sorunu gidermenizde büyük yardımcınız olacaktır.

Kan akışını hızlandırarak ciltte portakal kabuğu görünümü veren selülitlerin giderilmesinde büyük yardımı dokunmaktadır.

Düzenli kullanım sonrasında gözeneklerin kirlerden arınarak sıkılaştığı kullanıcılar tarafından gözlemlenmiştir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.