6 Farklı Asetonsuz Oje Çıkarma Yöntemi


asetonsuz oje çıkarma

Asetonsuz oje çıkarma yöntemlerini sizin için araştırdık.

Hepimiz biliyoruz ki, iyi bir manikür sonsuza kadar sürmez. Ojeler birkaç gün içinde bozulur, çıkarılması gerekir yahut önemli bir toplantı ya da akşam yemeği öncesinde ojelerinizi tazelemek isteyebilirsiniz. Ama o da ne? Evde aseton bitmiş! Elinizle çıkarmaya çalışırsanız her şey daha da kötü olur. Tırnak makası ile kazımak aklınıza gelebilir ama sakın denemeyin. Tırnaklarınız çizik içinde kalır. E peki o zaman ne yapacaksınız?

Üzülmeyin tam 6 farklı asetonsuz oje çıkarma yöntemi var.

ASETONSUZ OJE ÇIKARMA İÇİN ALTERNATİF YÖNTEMLER

1. Diş Macunu ile Oje Çıkarma

asetonsuz oje çıkarma

Bu tüyo için yapmanız gereken tek şey eski bir diş fırçası ile tırnaklarınıza biraz diş macunu sürmek. Macun, asetonda da bulunan etil asetat içerir. O yüzden diş macunu da ojenizi çıkaracaktır.

2. Deodorant ile Oje Çıkarma

Ojenizi çıkarmanın başka bir yolu deodorant kullanmaktır. Deodorantı sadece tırnaklarınıza püskürtün ve pamuklu bir ped ile ovalayın. Bu işlemi birkaç kez yapmanız gerekebilir. Ancak evde hiç ojenizi çıkaracak bir şey yoksa kullanılabilecek bir yöntemdir.

Pürüzsüzlüğün Sırrı Bu Çözümde

3. El dezenfektanı ile Oje Çıkarma

asetonsuz oje çıkarma

Ojenizi el dezenfektanı ile çıkarabilirsiniz. Ne de olsa şu sıralar hepimizin yanında dezenfektan bulunuyor. Pamuğa biraz dezenfektan koyun ve tırnakları ovalayın. Sonuç alana kadar bu işlemi tekrarlayın.

4. Parfüm ile Oje Çıkarma

Tıpkı deodorant gibi, parfüm de ojenizi çıkarmak için imdadınıza yetişebilir! Bir kağıt mendil üzerine biraz püskürtün ve tırnaklarınıza sürün. Pek çok kadın, şaşırtıcı bir şekilde bunun çok işe yaradığını söylüyor.

5. Saç Spreyi ile Oje Çıkarma

Alkol içeren saç spreyleri oje çıkarıcı için bir sonraki en iyi alternatiftir. Ojeyi çıkarmak için tırnaklarınıza saç spreyi püskürtüp pamuklu ped ile silebilirsiniz. Ancak spreyi hızlı bir şekilde silmeniz gerekir, aksi takdirde pamuklu ped tırnaklarınıza yapışabilir.

6. Ojeyi Oje ile Çıkarma

Eğer yukarıdakilerden hiçbiri yoksa bu kez ojeli tırnaklarınıza bir kat daha oje sürüp hızlıca silmelisiniz. Göreceksiniz ki ojeniz çıkacak.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.