Şıklık ve Sanatı Birleştiriyor! Sosyal Medyayı Etkisi Altına Aldı


Şıklık ve Sanatı Birleştiriyor

Şıklık ve Sanatı Birleştiriyor! Sosyal Medyayı Etkisi Altına Aldı

Son dönemlerde gözde akımlarında görülen trend; büstiyer ve desenli korse şıklık ve sanatı birleştiriyor! Sosyal medyaya etkisi altına aldı.  Günümüzde internet mecrasının en dikkat çeken içeriklerinin başında gelen ve sayısız kullanıcıya ulaşan sosyal medya; aynı zamanda yeni moda ve akımları takip etmenin en iyi yollarından biri haline geldi.  

Sosyal medyada beğenilen herhangi bir ürün pek çok kullanıcının etkisi ile kısa süre içerisinde trend olmakta ve en yeni içerikler bu alanlardan görülebilmektedir. Bunlardan birisi olan ve şıklıkla sanatı bir araya getiren ilginç desenlere sahip korse ve büstiyerler dikkat çekmeye devam ediyor. 

Şıklık ve Sanatı Birleştiriyor

Barok Tarzın Esintileri İle Moda Birleşiyor 

Bilindiği gibi korse kullanımı daha çok vücudu belli bir hatta tutmak için tercih edilen ürünlerdir. Ancak günümüzde doğrudan bir kıyafet olarak kullanımı tercih edilen giysilerdir. Havaların soğumasıyla da korse trendinin uzun kollu kıyafetlerin üzerine giyilmesi ve bambaşka bir görünüm sergilenmesi söz konusu oluyor. Genellikle gömlek ve ceket gibi ürünlerle kombinlenen korselerin aynı zamanda trikolarlada harika bir uyum yakaladığı görülebilir.  

Hem şık hemde sade tasarımıyla dikkat çeken korse üstlerin Barok dönemi esintilerini taşıdığı ve nostaljik bir zamana atıfta bulunduğu bilinen bir gerçek. Eski çağlarla yeni modern anlayışları birleştiren farklı bir tarz oluşturuldu. Sanat ve modanın yıllar boyunca iç içe olduğu düşünülürse yaklaşık 16. Yüzyılda Avrupa’da ortaya çıkmış olan Barok sanat akımının kıyafetlere de yansıdığı ve şık tasarımları imza atıldığı söylenebilir. 

Eski dönemlere dönüş edası; 80’li ve 90’lı yılların kıyafetlerinin tekrar moda haline gelmesi ile canlanmıştır. Ancak şimdi bu korse ve büstiyerler ile yüzyıllar öncesine gidiyor ve günümüz tasarımlarıyla bu nostaljik giyimi birleştiriyoruz. 

Bilindiği gibi; pandemi sürecinde sosyal medya bağımlılığı her geçen gün artış gösteriyor. Kimileri sosyal medyayı olmazsa olmaz bir eylem olarak düşünürken;kimileri zaman zaman eğlence için girilen bir alan olarak değerlendiriyor. Kullanım şekliniz nasıl olursa olsun sosyal medyanın günümüzdeki pek çok etken gibi modayı da etkilediği biliniyor. 

Peki, bu yeni trend günümüz modasına uyarlanarak nasıl oluşturuluyor. Öncelikle yukarıda bahsedildiği gibi triko ve ceket tarzı günlük kıyafetlerle uyumlu hale getirilmesi bu eski giyim şeklinin günümüze yansıtılmasının başarılı örneklerinden birisi. Ayrıca kişinin kendi tarzına göre korse ve büstiyerleri farklı şekilde değerlendirmesi de mümkün. Örnek olarak yine Barok dönemi resimlerini hatırlatan desenleri ile dikkat çeken büstiyerlerin kullanımı da bir hayli artmış durumda. 

Moda Alarmı: Sade Korse ve Desenli Büstiyerler 

Havalar soğusa da kalın yapısı ve kumaşları ile dikkat çeken korselerin kullanımı yaygınlaşarak devam ediyor. Gerek şort ya da kot pantolonun üzerine ceket, gömlek gibi ürünlerle gündelik bir forma kavuşturulan gerekse de takım şeklinde tasarlanan korselerin son dönemlerin moda ürünleri olarak ön plana çıkmasının yanı sıra; renkli ve birbirinden ilginç desenlere sahip büstiyerler de göz dolduruyor. 

Aynı zamanda birbirinden farklı bedenlere sahip kadınların rahatlıkla kullanımına imkan tanıyor ve şık tasarımlar olarak ön plana çıkıyor. Barok tarzı doğrudan yansıtan tüm nostaljik modellerden özel tasarım korselere varana kadar pek çok çeşit bulmak mümkün. Sosyal medya üzerinde büyük dikkat çeken ve kadınların rağbet gösterdiği bu yeni moda daha da sürecek gibi duruyor. Birbirinden ilginç büstiyer modelleri gerek değişik kumaş çeşitleri ve renkleri ile gerekse de orijinal modelleri ile her zevke ve beğeniye hitap ediyor. 

Şıklık ve Sanatı Birleştiriyor

Sosyal Medyayı Sallayan Şıklık 

Oldukça dikkat çeken birbirinden farklı modelleri ile ön plana çıkan büstiyer modası pek çok kişiyi etkisi altına almış durumda. Hem istenilen bedene kavuşma noktasında kolaylıkla yardımcı olan hem de pek çok farklı tarza hitap eden ürünler kolaylıkla internetten ya da diğer giyim mağazalarından alınabilir. 

Korse ve büstiyerlerin moda olmasıyla ayrı ayrı üst giyim ürünleri olarak tasarlanması ile birlikte büstiyer korse takımları da dikkat çekmeye devam ediyor. Büstiyer korse takımlarında korse doğrudan iç giyim ürünü olarak değerlendirilmekte ve büstiyerin daha kip durmasını sağlamaktadır. Günümüzün sosyal medya içeriklerinde paylaşımı yaygınlaşan büstiyer ve korse pozlarının daha da yayılacağı düşünülmektedir. Sosyal medya içeriklerinde yeni moda korse ve büstiyerleri görmeye devam edeceğiz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.