Sırrı Yıllar Sonra Ortaya Çıktı! Marilyn Monroe’nun Makyajındaki Hile Şaşırttı 


yıllar sonra ortaya çıktı

Sırrı Yıllar Sonra Ortaya Çıktı! Marilyn Monroe’nun Makyajındaki Hile Şaşırttı 

Günümüzde popüler kültür ikonları arasında yer alan Marilyn Monroe; güzellik simgesi olarak gösterilen isimlerden birisi olmasının yanı sıra; güzellik sırrı yıllar sonra ortaya çıktı! Marilyn Monroe’nun makyajındaki hile şaşırttı. Bu makyaj tüyosu genellikle ünlü Hollywood Yıldızı’nın gözlerine uygulanmaktaydı. Gözlerinin üst ve alt kanatlarına küçük beyaz üçgenler çizilmesi ile daha etkileyici bakışlar ve daha büyük gözlerin oluşturulması amaçlanıyordu. 

Ayrıca ünlü ismin gözlerinin iç kısımlarının kırmızı göz kalemi ile vurgulandığı ve bu şekilde bakışlarının daha keskin hali getirildiği bilinmektedir. Ünlü ismin bir diğer makyaj tüyosu da yine gözlerinin alt kısmına gölge şeklinde kahverengi kalem uygulanmasıydı.  

Çok belirgin ve sert bir ifade vermemesi için siyah renk yerine daha doğal tonlara sahip kahverengi göz kalemi ile gölgelendirmeler yapılmasıyla bir efsane haline gelen Marilyn Monroe makyajının bir bölümü tamamlanmış oluyordu. Bilindiği gibi bu makyajdan öne çıkan bir diğer özellik de kırmızı ruj kullanılarak dudakların vurgulanmasıdır. 

Sırrı Yıllar Sonra Ortaya Çıktı

Marilyn Monroe Kimdir? 

Marilyn Monroe, 1926 doğumlu Amerikalı model ve oyuncudur. 1962 senesinde hayata veda eden ünlü isim komedi filmlerinde aptal sarışın karakterleriyle tanınmıştır. 20 Yüzyıl’daki ünlü sinema yıldızları arasında yer alan isim ikonik sembollerden biri haline gelmiştir. Yalnızca 10 sene kadar başrol oyuncusu olmasına rağmen filmlerinin büyük hasılat getirdiği bilinen bir gerçektir. Günümüzde popüler kültürün simgesi olarak görülmeye ve sembolleri kullanılmaya devam edilmektedir. 

Los Angeles’ta doğup büyüyen Marilyn Monroe çocukluk çağlarını yetimhanelerde ve koruyucu aile evlerinde geçirmiştir. 16 yaşında evlenen ve 1944 senesinde bir fabrikada çalıştığı sırada fotoğrafçıya tanıtılan başarılı isim mankenlik kariyerine bu şekilde başlamıştır. 

Küçük film rollerinin ardından başrolde yer aldığı ve tanınmaya başladığı ünlü yapımlara imza atmıştır. Kısa süre içerisinde popüler bir oyuncu haline gelen Marilyn Monroe; güzellik simgesi olarak görülen ancak hayattayken bu durumun zorluğunu ciddi ölçüde yaşayan birisidir.  

Sırrı Yıllar Sonra Ortaya Çıktı

Marilyn Monroe ve İkonik Makyajı 

Son dönemlerde daha da popüler hale gelen Marilyn Monroe ve ikonik makyajı ile ilgili ayrıntılar gün yüzüne çıkmaya başladı. Marilyn Monroe’nun stilisti, yakın arkadaşı ve aynı zamanda makyözü olan Snyder; göz bölgesine nemli bir makyaj uygulayarak metalik farların kullanılmadığı zamanlarda parlak bir görünüm oluşturuyordu. 

Bu etkiyi far kullanmasının ardından üzerine hindistan cevizi yağı ya da vazelin sürerek yapıyordu. Yine aynı şekilde fondöten kullanımından önce her zaman vazelin süren ünlü makyöz bu sayede cildin daima nemli olmasını ve kamera karşısında da parlak gözükmesini sağlamayı amaçlıyordu. 

Dudaklar ise Marilyn Monroe makyajında odak noktalarından birisi olarak fazlaca dikkat çekmekteydi. Dudak makyajında enjeksiyon uygulaması gibi dolgunlaştırıcı işlemlerin bulunmadığı zamanlarda makyözlerin değişik teknikler kullandığı bilinmektedir. Dudaklarına dolgunluk kazandırmak amacıyla çikolata rengine sahip göz kalemi ile dudak çizgisi oluşturuyordu.  

Kiremit rengine yakın olan bir kalemi çevreden merkeze doğru sürerek ardından parlak kırmızı kalem ile noktalanıyordu. Aynı zamanda alt dudağın merkez yani orta kısmına krem rengi bir aydınlatıcı da uygulanıyordu. Tüm bu işlemlerin ardından kalın bir balsam sürülerek uygulama tamamlanıyordu. 

Tüm zamanların güzellik simgelerinden birisi olan Marilyn Monroe makyaj tüyoları açısından dikkat çekici eyerlinerler de belirleyici olmaktaydı. Marilyn Monroe makyajında en az birkaç kat eyeliner sürüldüğü biliniyordu. İlk olarak göz kenarları kahverengi ve siyah kalemle vurgulanır, ardından dış ve iç kısımlarına beyaz kalem çekilirdi.  

Sırrı Yıllar Sonra Ortaya Çıktı

Marilyn Monroe Makyaj Tüyoları 

En son gözleri parlak göstermek amacıyla birkaç kırmızı noktayla eyeliner uygulaması tamamlanır. Bu sayede ünlü ismin fotoğraflarında verdiği aydınlık pozlar yakalanır. Beyaz far Marilyn Monroe makyajındaki en önemli püf noktalarından birisidir. Gözlerine dikkat çekebilmek amacıyla göz kapağı bölümüne toz şekilde beyaz far uygulaması yapılırdı. İç köşe kısımları da yine benzer bir renkte inci dokusuna sahip far uygulanırdı. 

 Marilyn Monroe operasyon geçirdiği halde burnunu büyük buluyordu. Bu nedenle yıldız ismin burnunu daha küçük göstermek için burun ucuna pembe allık sürülmekteydi. Marilyn Monroe kirpik makyajı yine önemli püf noktalarından birisi olarak öne çıkmaktaydı.  

Mükemmel kirpiklerin sırrı ise takma kirpik kullanımını farklı şekilde yapmaktan geçiyor. Takma kirpiklerini ikiye ayrılması ile ve yalnızca dış kısımlara takılmasıyla Marilyn Monroe’nun gözleri badem şeklinde ve daha uzun gösterilebiliyordu.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.