Bu Besinler Cinsel Organ Kokularını Etkiliyor


cinsel organ kokuları

Bu Besinler Cinsel Organ Kokularını Etkiliyor 

Pek çok kişinin haberdar olmadığı bir konu ancak bu besinler cinsel organ kokularını etkiliyor. Cinsel yaşamını sağlıklı sürdürmenin yanı sıra her açıdan sağlıklı olmak isteyen hem kadınların hem de erkeklerin dikkat etmesi gereken konulardan birisi de cinsel organlarda koku olmaması için tedbir almaktır.  

Özellikle pek çok gıda bu açıdan etkili olduğu tespit edilmiş olsa da insanlar tarafından genelde bilinmiyor. Uzmanlarda yiyeceklerin böyle bir etkisi olduğunu belirterek; özellikle ağır koku ve aromaya sahip resimlerin bu tarz etki gösterebileceğini ifade ediyor. Bu sorundan kurtulmak için öncelikle meyve ve sebze ağırlıklı beslenme ön planda tutulmalıdır. Ancak son dönemlerde adından sıklıkla söz ettiren bana naz bu yönde ön plana çıkıyor. 

Cinsel Organ Kokuları

Cinsel Organ Kokusunu Yok Eden Besinler  

Son dönemlerde araştırılmaya başlanan cinsel organ kokusunu yok eden besinler içerisinde ananaslı birlikte mandalina, kivi, greyfurt ve portakal gibi meyvelerde sayılıyor. Aynı zamanda probiyotik içeriği yüksek olan ev yapımı yoğurt ve probiyotik içeren diğer ürünlerinde candida mantarı gibi rahatsızlıklar başta olmak üzere pek çok sorun ve enfeksiyon ve savaşmaya yardımcı olduğu biliniyor. Probiyotik kaynağı demişken lahana turşusu gibi ürünleri de dahil etmek mümkün. 

 Su; vücudumuzun yapı taşı olarak tüm şifaları kaynağı olabilecek bir madde ve özellikle bu konuda çok etkili olduğu bilinen içeriklerin başında gelmektedir. Ayrıca şeker ya da gizli şeker rahatsızlığından muzdarip olan kişilerin de yoğun şeker tüketimi enfeksiyonlara karşı savunmasız hale getireceği için cinsel organ kokularını da tetikleyebilir. 

Cinsel Organ Kokuları

Cinsel Organ Kokusunu Tetikleyen Ürünler 

Bu noktada yoğun tatlı ve çok sevdiğimiz çikolata tüketiminin azaltılmasının yanı sıra yapay tatlandırıcı içeren ürünler, alkol ve kafein gibi içerikler de tüketimlerinin azaltılması önerilen ve bu konuda olumsuz etki gösterebilen ürünlerdir. 

Ayrıca yoğun kokulu baharatlar, kırmızı et ve sarımsak gibi ürün tüketimlerinin de bu anlamda tetikleyici olduğu düşünülmektedir. Genel olarak vücut kokusunu etkileyen besinlerin cinsel organ kokuları üzerinde de etkisini göstermesi muhtemeldir.  

Ancak bu aşamada dikkat edilmesi gereken konuların başında çok faydalı olduğu bilinen çeşitli baharat ya da sarımsak gibi ürünlerin tüketiminin sıfırlanmaması ancak azaltılması gelir. Bu anlamda çok faydalı olmasa da genel vücut sağlığı açısından oldukça önemli besin kaynaklarının tüketiminin tamamen yok edilmesi yerine az tüketilmesi etkili olabilir. 

Özellikle kişinin özgüvenini etkileyen bir durum olması nedeniyle ve hakkında çok fazla ayrıntı bilinmediği için araştırılan konulardan birisidir. Bu alandan ananas kullanımı son dönemlerde oldukça popüler hale gelse de etkinliği konusunda herhangi bir kanıt bulunmamaktadır.  

Ancak kişiler belli bir süre ananas, portakal, kivi gibi etkili olduğu düşünülen ürünlerin tüketerek deneyebilir ve kendisinde gözlemleyebilir. Genel olarak faydalı olan meyve sebze gibi hafif besinlerin tüketiminin etkili olacağı düşünülmektedir. 

Cinsel Organ Kokuları

Cinsel Organ Kokusu İle İlgili Ayrıntılar 

 Elbette ki cinsel organda oluşan koku ve rahatsızlıkların önüne geçmek için öncelikle sağlık rutinlerini aksatmamak ve gerekli olduğu takdirde uzman hekime danışmak önemlidir. Genellikle enfeksiyon ve bakterilerin yol açtığı kötü koku sorunun önüne geçmenin en iyi yolu gerekli kontrol ve tedavilerinin yapılmasıdır. Ayrıca bol su tüketimi her sağlık önerisinde olduğu gibi bu noktada devreye girmektedir. 

Özellikle kadınlar bu durumlarda vajinal bölgede yoğun temizlik yoluna gidebilmektedir ancak hem kadında hem de erkekte bu uygulamanın aşırısı zararlıdır ve vücudun doğal ph dengesinin bozulmasına yol açabilir. Özellikle bu bölgeler için özel olarak kullanılan jel ya da losyon gibi ürünler; devamlı kullanımı sakıncalı olan içeriklerdir.  

Hatta doktorlar, yoğun sabun kullanımından dahi kaçınılması gerektiğini ifade ediyor. En azından kullanılan içeriğin katkı maddesi taşımayan bir sabun olması, zaman içerisinde oluşacak mantar ve bakteri gibi sorunların önlenmesi ve en doğal koku giderici olması nedeniyle önemlidir.  

Cinsel organ kokusu önlenmesi açısından her zaman yukarıda da ifade edilen doğal temizlik koşullarına sadık kalmak ve hafif gıdalarla beslenmek gerek. Ayrıca kullanılan iç çamaşırının tamamen pamuklu seçilmesi ve polyester gibi yapay kumaşları barındırmaması çok önemli bir konu. Polyester gibi yapay kumaşlar cildin hava almasını önlediği ve terlemeye sebep olduğu için bu anlamda çok ciddi risk unsuru olarak öne çıkar. 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.