Labne Peynirli Çilekli Pasta (Pişirmeden)

Çilekler tezgahlarda boy göstermişken nefis bir çilekli pasta tarifimiz var. Üstelik de pişirmeden: Labne peynirli çilekli pasta... Ağızda dağılan bu lezzetli pastanın tarifini hemen verelim:


Labne peynirli çilekli pasta

Çilekler tezgahlarda boy göstermişken nefis bir çilekli pasta tarifimiz var. Üstelik de pişirmeden: Labne peynirli çilekli pasta… Ağızda dağılan bu lezzetli pastanın tarifini hemen verelim:

 

GEREKLİ MALZEME

Labne Peynirli Çilekli Pasta

Tabanı İçin

500 gr. bisküvi

150 gr. tereyağı

Kreması için

2 kutu labne peynir (400 gr.)

Yarım paket (100 gr) krema

2/3 su bardağı şeker (1 bardaktan 2 parmak eksik)

1 paket vanilya

Üzeri için

1 kg. çilek (1 avucunu peynir dolgusu için ayırın)

50 gr. çilekli jöle

Reçel Neden Küflenir? 

Labne Peynirli Çilekli Pasta Tarifi20

Labne Peynirli Çilekli Pasta

Tabanı için istediğiniz bisküviyi blenderdan geçirip un haline getirin. Eritip ılıttığınız tereyağını un haline getirdiğiniz bisküvilerin üzerine döküp iyece karıştırın. Kelepçeli bir kalıba bu karışımı döküp iyice bastırın ve buzdolabına koyun. En az 20 dk. buzdolabında beklemesi gerekiyor.

Peynir dolgusunu hazırlamak için önce krema ve şekeri, şeker eriyene kadar blenderda çırpın. İçine 1 avuç çilek atıp çırpmaya devam edin. Bu karışımı labne peyniriyle karıştırarak onu da buzdolabına atın.

Jöleyi paketin üzerinde yazan tarife göre hazırlayın.

Çilekleri ince ince kesin.

Tüm katmanlar hazır olduğuna göre sıra hepsini birleştirmeye geldi.

Tabanı ve peynir dolgusunu buzdolabından çıkarın. Bisküvili tabanın üzerine peynir dolgusunu dökün. Üzerine çilekleri yerleştirin ve en üste de jöleyi döktükten sonra buzdolabına kaldırın.

Buzdolabında 1 saat bekledikten sonra labne peynirli çilekli pasta hazır.

Afiyet olsun.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.