1 Malzemeyle Ütülemeden Ütülü Gibi Duran Çarşaflar


ütülemeden ütülü gibi

ütülemeden ütülü gibi duran çarşaflar

Ütülü çarşafta yatmayı kim istemez ama ütü yapmak hem zor hem de maliyetli. Çarşaf gibi ikincil derecede ütülenmesi gereken eşyaları da ütülersek harcanan enerjiyi bir düşünsenize… Hem kendimizi hem doğamızı korumak için mümkün olduğunca az ütü yapmak gerekiyor.

Ama bazen çarşaflar öyle kırışıyor ki mecburen ütü yapmak zorunda kalıyor insan. İşte bunu engellemenin 2 yolunu anlatacağız.

Balkondan güvercin pisliği nasıl çıkartılır?

ÇARŞAFINIZ KIRIŞMAZSA ÜTÜYE GEREK YOK

Çarşaf eğer çok kırışmazsa ütülemeye de gerek kalmaz değil mi? İşte bunun için yapmanız gereken tek şey, çarşafı asmadan ıslak ıslak katlamak ve birkaç dakika katlı şekilde beklemek ve sonra asmak. Böylece çarşafınız kuruduğunda gerçekten hiç kırışmamış oluyor ve daha rahat katlanıyor. Bu yöntemi tüm çamaşırlarınız için kullanabilirsiniz.

FISFIS ŞİŞESİYLE ÜTÜLEMEK

Geldik ikinci yönteme. Bunu uygulamak için ilk yöntemi yapmanıza gerek yok. (Ama yapsanız bu yöntemden alacağınız sonuç daha göz alıcı olur) Yöntemi anlatan Mila isimli bir TikTok kullanıcısı.
Öteldeki temizlik görevlilerinin de bu yöntemi uyguladığını söyleyen Mila bunu uygulamalı olarak da göstermiş.

Otel çalışanlarının temizlik sırlarını evinizde uygulayın!

ÜTÜLEMEDEN ÜTÜLÜ GİBİ DURAN ÇARŞAFLAR

1. ADIM

Bu yöntem için size gerekli olan tek şey su dolu bir sprey şişesi.

ütülemeden ütülü gibi

2. ADIM

Çarşafı yatağa güzelce serin. Üzerine sprey şişesiyle su püskürtün.

3. ADIM

Elinizle kırışıklıkları ve kat yerlerini düzeltin ve kenarlarından iyice kıvırarak gergin durmasını sağlayın. Çarşafınız alındığı ilk günkü gibi jilet gibi dümdüz olacaktır.

ütülemeden ütülü gibi
İyi uykular.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.