Başarılı Sanatçı Rasim Öztekin Kimdir?


Rasim Öztekin

Rasim Öztekin 14 Ocak 1959 yılında Atilla Fazlı Öztekin ve Şükran Öztekin çiftinin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Kısaca sanatçının şahsi hayatından bahsetmemiz gerekirse, şunları söyleyebiliriz. Rasim Öztekin, 1987 yılında ilk eşi Zeynep Aslıhan İşbay ile kızları Pelin Öztekin’e sahip oldu. 2005 yılının eylül ayında ise Esra Kazancıbaşı ile Atina’da dünya evine girdiler.

Başarılı Sanatçı Rasim Öztekin Kimdir?

Başarılı sanatçı Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusuydu. Öğrenimini önce Galatasaray Lise’ sinin ardından İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ unda tamamladı.

Sanat Hayatı

Öğrenim hayatından sonra Rasim Öztekin’in başarılarla dolu sanat hayatı 1977 yılında Kadıköy Halk Eğitim, İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Nöbetçi Tiyatro’daki çalışmalarıyla başlamış oldu. Bunlar, Rasim Öztekin’in sahne yaşamının ilk deneyimleridir. 1980 yılının kasım ayında ise Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular Topluluğu’nda profesyonel tiyatro sanatçılığına başlama şansını elde etti. 1980-1992 yılları arasında Ortaoyuncular Tiyatrosu’nun; Şahları da Vururlar, Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı, İçinden Tramvay Geçen Şarkı, İstanbul’u Satıyorum adlı oyunları başta olmak üzere tüm oyunlarında yer aldı.

Başarıları- Çalışmaları

1992-1995 yılları arasında önce Nükhet Duru ve Demet Akbağ ile Müzikomedi programını ardından da Hülya Avşar, İbrahim Tatlıses ve Demet Akbağ ile Mega Show adlı şov programını yaparak televizyon dünyasına giriş yapmış oldu. Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı 2071’de Türkiye adlı müzikalini 1994 yılında sahneye koyarak oynadı.  1995 yılında Ortaoyuncular Tiyatrosu ile Aptallara Güzel Gelen Televizyon Dizileri, Çok Tuhaf Soruşturma ve Fişne Bahçesi gibi birçok projede yer aldı. Usta oyuncu Bir Günlük Aşk Hikayesi, 72. Koğuş, Arabesk, Tersine Dünya, Passion Du Turca, Pardon ve Şans Kapıyı Çalınca gibi birçok filmde oynadı. Başarılı sanatçı Köşe Dönücü, Biraz Düş, Biraz Gülüş, Eğrisiyle Doğrusuyla, Bir Yaz Gecesi Eğlencesi, Boş Gezen ve Kalfası, Başka İstanbul Yok ve Yeni Hayat isimli televizyon yapımlarında da rol aldı.

Tiyatronun dışında sinema ve dizilerde de rol alan Rasim Öztekin TRT’de metin yazarlığı yaptı. 1998-2002 yılları arasında Akşam Gazetesi’nde, 2004 yılında ise Star Gazetesi’nde köşe yazarlığı yaptı.

Başarılı Sanatçı Rasim Öztekin Kimdir?

Sanatçı 2005 yılında Gani Müjde’nin yazarlığını yaptığı Mehmet Ergen’in sahnelediği Yıldızların Altında müzikalinde Beyazıt Öztürk ve Candan Erçetin ile baş rolü paylaştı.

Ocak 2009’da Boş Gezen ve Kalfası adlı oyununu oynarken kalbi rahatsızlandı ve kalp pili takıldı.

2012 yılında Birol Güven’in yönetmenliğiyle çekilen Seksenler dizisinde rol aldı. Ardından 2014 yılında Birol Güven’in yazdığı, Müfit Can Saçıntı’nın yönettiği Mandıra Filozofu’nda oynadı.

12 Mayıs 2016 tarihinde İsmail Dümbüllü’nün sahibi olduğu kavuğu, Beyoğlu’ndaki Ses Tiyatrosu’nda düzenlenen tören ile Ferhan Şensoy’dan devraldı.

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği kalp krizi sonucu da aramızdan ayrıldı.

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.