Selim Serezli Kimdir?


selim serezli

Herkesin Sihirli Annem dizisi ile tanıdığı Nevra Serezli ve Metin Serezli çiftinin küçük oğludur. Selim Serezli kimdir diye soranlara Murat Serezli’nin kardeşi olarak ifade edilebilir. Tiyatrocu anne ve babanın yanında abisinin tiyatrocu olmasına karşın kendisi müzik yapım alanında işler yapmaktadır. Nişantaşı Anadolu Lisesi mezunu olduktan sonra Marmara Üniversitesinde lisans eğitimini tamamladı.

Yaklaşık 27 yıldır müzik piyasasında birçok görev almıştır. Radyo programının hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu yapmıştır. Müzik şirketlerinde pazarlama departmanlarında yöneticilik yapmıştır. Birçok konseri organizasyonu yıllardır düzenlemektedir. Menajerlik işleri yürütür. Müzik yapım şirketinin ortağı olarak görev alır. Dijital dağıtım direktörlüğü ve çeşitli müzik yarışmalarında jüri üyeliği yapan bir müzikseverdir. Hayatını müzik alanında her işe adamıştır.

Baş Ağrısı

Nevra Serezli ve Metin Serezli Kimlerdir?

Selim Serezli, Nevra ve Metin Serezli’nin ikinci çocuklarıdır. Müzik piyasasında bu denli aktif olan Selim Serezli’nin ailesi ünlü tiyatroculardır. Metin Serezli ile 1968 yılında evlenen Nevra Serezli uzun yıllar süren evliliklerinden iki çocuk sahibi olurlar. Murat Serezli ve Selim Serezli adında iki erkek evlat dünyaya getirirler. Nevra Serezli, Ankara Sanat Tiyatrosu mezunu; Metin Serezli, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Yolları tiyatroda kesişen bu iki isim uzun yıllar beraber yaşamışlardır.

Metin Serezli ve Nevra Serezli çifti bir dönemin meşhur dizisi olan Sihirli Annem dizisi ile gönüllere taht kurdular. Metin Serezli, 2013 yılında akciğer yetmezliği sebebiyle hayata gözlerini yumdu. Geride tiyatrocu eşi Nevra Serezli, tiyatrocu oğlu Murat Serezli, müzik yapımcısı Selim Serezli kaldı.

Müzik Ağabeyi Selim Serezli

Serezli, müzik piyasasında oldukça bilinen ve tanınan bir isimdir. Kendini müziğin her alanına adamış bir isim olarak müzik çevrelerince oldukça benimsenmiştir. Cüneyt Özdemir ile röportajına Universal Music markasıyla katılır. Dijital dönüşümlere dair gerekli açıklamalar yapar.

Universal Music Genel Müdürü Serezli, yaptığı işlerle ‘Müzik Ağabeyi’ şeklinde anılmaya başlar. Çeşitli müzikseverler tarafından bu lakap ile anılmaktadır. Tiyatrocu bir ailenin çocuğu olarak müziğe verdiği katkılar takdire değerdir. 48 yaşında olan Selim Serezli girişimleri ile adını duyurmuştur. Günümüzde hala aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.