Masumlar Apartmanı Aslında Nedir?


Masumlar Apartmanı

Masumlar Apartmanı Aslında Nedir?

TRT1 ekranlarında yayın hayatına başlayan, çarpıcı bir hikâyeye sahip olan “Masumlar Apartman”ı dizisi hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizin için yazımızda derledik.

Masumlar Apartmanı

Evde olmaya bu kadar alıştığımız son günlerde, pek çok yeni dizi yayın hayatına başladı. Ancak bir dizi yayın hayatına başladı ki gerek konusu gerekse dikkat çeken oyuncu kadrosuyla büyük beğeni topladı. Diziyi bu kadar ilgi çekici ver özel kılansa gerçek hayatlardan esinlenilmiş olması. Dizi, Dr. Gülseren Budayıcıoğlu’nun “Madalyonun İçi” adlı kitabındaki “Çöp Apartmanı” hikayesinden uyarlanarak yazıldı. Peki, nedir bu Masumlar Apartmanı?

Dizi yayına hayatına başlamadan önce yaptığı tanıtımlarla da büyük ilgi toplamıştı. Ancak dizi TRT1 ekranlarında 15 Eylül 2020’de başladığında, izleyiciyi ilk bölümünden itibaren kendisine hayran bıraktı.

Gülseren Budayıcıoğlu

Masumlar Apartmanı, kendisi bir psikiyatr olan Gülseren Budayıcıoğlu’nun yıllar içerisinde gözlemlediği danışanlarının hikayelerinden esinlenerek yazdığı Madalyonun İçi adlı kitabından senaryoya uyarlandı. “Doğduğun Ev Kaderindir” ve “Kırmızı Oda” gibi popüler diziler de yine Gülseren Budayıcıoğlu’nun kitaplarından uyarlamadır.

Oldukça iç parçalayan bir konuya sahip olan dizinin oyuncu kadrosuysa gözleri dolduruyor. Dizide; Birkan Sokullu, Farah Zeynep Abdullah, Ezgi Mola, Metin Coşkun, Merve Dizdar ve Alper Saldıran gibi başarılı isimler yer alıyor.

Masumlar Apartmanı dizisinde; Birkan Sokullu “Han”, Ezgi Mola “Safiye”, Alper Saldırgan “Uygar”, Farah Zeynep Abdullah “İnci”, Merve Dizdar “Gülben” ve Metin Coşkun ”Hikmet” karakterini canlandırıyor.

Yayın hayatına ilk başladığı andan itibaren büyük ilgi ve beğeni toplayan Masumlar Apartmanı dizisinin konusunu ise şöyle anlatabiliriz;

Temelde Masumlar Apartmanı iki kardeşin yürek burkan dramatik hikayesini konu alıyor. Lakin dizinin içeriği trajikomik olaylara da sahip. Aşırı korumacı bir dedeye ve erkek kardeşe sahip olan İnci’nin yaşamı geçirdiği kaza sonucunda değişiyor. İnci’nin başına gelen kaza sonucundaysa İnci, Han ve Han’ın sırlarla dolu ailesiyle tanıştırıyor. Han’ın ablalarının yaşamıysa takıntılarla dolu bir yaşam. Safiye ve Gülben, kardeşleri Han’ı kaybetmekten çok korkuyorlar. Ancak İnci ve Han aralarındaki engellere rağmen birbirlerine karşı bazı hisler beslemeye başlıyorlar.

Masumlar Apartmanı dizisindeki pek çok kişi psikolojik bir rahatsızlığa sahip. Bu durum ise bizim, psikolojik rahatsızlığa sahip insanların yaşam mücadelesini gözler önüne sererek, anlamamıza yardım ediyor.

Dizi, Beyoğlu ve Balat (İstanbul) semtlerinde çekiliyor. Çekildiği apartman ise, Asmalı Mescit Mahallesi’ndeki Jurnal Sokak’ta bulunuyor.

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.