Kısa Gelen Gömlek Nasıl Uzatılır?


Gömlek

Gömlekler; günlük hayatımızda ve gece kıyafetlerimizde vazgeçemediğimiz şık parçalardır. Şık durmasının en büyük etkeni, vücudumuza kusursuzca oturan gömlekleri tercih etmemizdir. Vücudumuza oturan gömleklerle daima etkileyici gözükürüz. Ancak zamanla en sevdiğimiz gömleklerimizin bize kısa geldiğini, bedenimize oturmadığını görürüz. Bunun sebebi aldığımız kilolardan kaynaklanabilir. Ya da yıkadığımızda gömleğimiz çekmiş olabilir.  Böyle bir durumda gömleğinizi atmanıza veya yakınlarınıza vermenize hiç gerek yok. Uygulayacağınız basit yöntemlerle gömleklerinizin boyunu uzatarak tekrardan kullanabilirsiniz. Gelin bu yöntemleri hep birlikte inceleyelim.

Gömlek Boyunu Uzatma Yöntemleri

  • 1. Yöntem; Saç Kremi ve Bebek Şampuanı: Öncelikle lavabonuzu veya küvetinizi ılık su ile doldurun. Suyun sıcak veya soğuk olmaması, ılık olması bu noktada çok önemli. Daha sonra doldurduğunuz suya 1/4 (bir su bardağının çeyreği) su bardağı bebek şampuanı veya saç kremi ekleyin. Saç kremi veya bebek şampuanı suda çözünene kadar karıştırın. Gömleğinizi suyun içine yatırın. 15 ila 30 dakika arası boyunca suda bekletin. Daha sonra suyu boşaltın ve yerine soğuk su doldurup gömleğinizi tekrardan içine koyun. Gömleğiniz iyicene durulanana kadar bekleyin. Daha sonra gömleğinizi çıkarın ve sıkıştırın. Ancak çok fazla sıkıştırmamaya özen gösterin, zira çok fazla sıkmak gömleğin çekmesine ve tekrardan kısalmasına sebep olabilir. Tüm bu işlemlerden sonra kurumaya bırakabilirsiniz. Kuruma evresinde gömleğinizi her yerden aşağı doğru çekerek esnetin. Bebek şampuanı ve yumuşatıcı gömleğinizin uzamasını sağlayacaktır. Bu yöntemi bundan sonra anlattığımız yöntemlerden önce de uygulayabilirsiniz.
  • 2. Yöntem; Çekme Yöntemi: Yıkanmış gömleklerinizi her tarafından çekerek uzamasını sağlayabilirsiniz. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar çekmeye devam edin. Bu işlemi Gömleğiniz ıslakken yapın. Daha sonra gömleğinizi kurumaya bırakabilirsiniz. Bu işlemi saç kremi veya bebek şampuanı ile yaptığımız yöntemde sonra uygulamanız daha çok işe yarayacaktır.
  • 3. Yöntem; Germe Yöntemi: Öncelikle gömleğinizi yıkayın. Daha sonra yıkamış olduğunuz gömleği geniş başlı bir sandalyeye gererek otutturun ve kurumaya bırakın. Veya yıkadığınız gömleği askıya asarak aşağıdan gerdirebilirsiniz. Bu işlemi bebek şampuanı veya saç kremi ile yıkama yöntemi yaptıktan sonra uygulamanız çok daha işe yarayacaktır.

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.