Pürüzsüzlüğün Anahtarı Bu Çözümde Yatıyor! 


pürüzsüzlüğün sırrı bu çözümde

Pürüzsüzlüğün Anahtarı Bu Çözümde Yatıyor! 

Pürüzsüzlüğün anahtarı bu çözümde yatıyorBilindiği gibi günümüzde cilt için yoğun olarak kullanılan ürünlerden birisi aydınlatıcılardır. Aydınlatıcılar aslında cilt bakım ve kozmetik ürünlerinin bir karışımıdır denilebilir.  Bu ürünlerin kullanımında temel amaç cildi daha canlı ve aydınlık göstermektir.  

Kararında kullanımla birlikte aydınlatıcıların cilt üzerinde; hem doğal hem de canlı bir görünüm oluşturduğu bir gerçek. Bunun yanı sıra sağlıklı, yeterli nem oranına sahip bir cildinde ışığı yansıtma kapasitesi daha fazla olduğu için; asıl pürüzsüzlük kaynağı cildin nemli ve doğal yapısının korunmasında yatmaktadır.  

Yazımızın devamında püf noktalarını sunacağımız en önemli cilt bakım adımları ile birlikte; doğal bir canlılık yakalaması açısından ve ciltte yansıma sağlayarak pürüzsüzlüğü destekleyen aydınlatıcılar kullanılabileceği gibi devamlı kozmetik ürün kullanmak istemeyenler için bir de alternatif sunacağız. 

Pürüzsüzlüğün Anahtarı Bu Çözümde Yatıyor

Pürüzsüzlüğün Sırrı: Alternatif ve Doğal Aydınlatıcılar 

Cildinizin yorgun olsanız dahi her daim ışıl ışıl ve pürüzsüz durmasını istemez misiniz? Elbette ki herkes günlük koşuşturmacası ne kadar yoğun olursa olsun; pürüzsüz ve sorunsuz bir cilde sahip olmak ister. İşte pürüzsüzlüğün sırrı: alternatif ve doğal aydınlatıcılar. 

Cildin aydınlık tutulmasının önemi; görünüm açısından son yıllarda en çok dikkat edilen ayrıntılardan birisi. Bu noktada iki temel etken devreye girmektedir. Birincisi kozmetik aydınlatıcı ürünler İkincisi ise; daha doğal ve aydınlatıcı vasfı olan içeriklerdir. 

VAZELİN

Temiz bir cilt üzerine makyaj uygulamasından 5-10 dakika kadar önce kullanılacak vazelin; kişinin cildinin çok daha pürüzsüz görünmesine ve ışığı yansıtarak iyi bir enerji sağlamasına yardımcı olacaktır. Oldukça basit bir malzeme ve uygulama olan bu işlemin faydasını göreceksiniz. Elbette bu noktada vazelinin tamamen doğal bir yapıya sahip olmadığı ifade edilebilir. 

Ancak kozmetik ağırlıklı ve pek çok kimyasal etkenin bulunduğu cilt bakım ürünleri ile karşılaştırıldığında daha rahat kullanılabilen içeriklerden birisi olacaktır. Ayrıca yine bir petrol ürünü olan vazelinin devamlı kullanımını tercih etmek istemeyenler ve tamamen doğal bir aydınlatıcı oluşturarak; sade ve pürüzsüz bir görünüm elde etmek isteyenler için; diğer tavsiyemiz şifa kaynağı doğal yağlar olacaktır. 

Pürüzsüzlüğün Anahtarı Bu Çözümde Yatıyor

Doğal Yağlar İle Pürüzsüzlüğü Yakalamak 

Gerek yüzümüzün daha parlak ve pürüzsüz bir görüntü alması açısından gerekse de cildin diğer bölgelerinde epilasyon ve ağda gibi müdahaleler nedeniyle gerilen cildimizi rahatlatarak pürüzsüz hale getirmek açısından kullanılabilecek en iyi içerik; cilde faydalı doğal yağlar olmaktadır. 

Pek çok ürünün yağı elde edilmektedir ve kolaylıkla ulaşılabilir.  Hem içeriğindeki bileşenler hem de fiyat politikası açısından en ideal şekilde pürüzsüzlük sağlayan ürünler arasında gösterilebilir. Bu noktada yağlarla ilgili bilgi sahibi olmak ve hangi yağın hangi etki yaptığını bilerek kullanmak gerekir. Örnek olarak; taşıyıcı ve uçucu yağlar gibi farklı kategorilere ayrıldığını bilmek önemlidir.  

ZEYTİNYAĞI, LAVANTA

Uçucu yağlar cilt üzerinde doğrudan kullanımı önerilmeyen ancak taşıyıcılar ile birleştirildiğinde çok faydalı olabilen içeriklere sahiptir. Taşıyıcılar ise doğrudan cilt üzerinde kullanımı daha kolay olan ve farklı özellikleri ile öne çıkan ürün çeşitleridir. Örnek olarak zeytinyağı cilt için en faydalı taşıyıcı yağlar arasında yer alır. Bununla birlikte uçucu yağlar arasında lavanta yağı örnek gösterilebilir. 

Daha önce belirttiğimiz gibi her bir yağın kendine has etkisi ve faydası vardır. Cildiniz için en iyi yağı bulduğunuz takdirde; muhtemelen ömür boyu en iyi nemlendirme ürününüze kavuşmuş olacaksınız.  

Yağlarla ilgili kısa bir araştırma yapmak etkilerini anlamanız açısından yeterlidir. Örnek olarak lavanta yağının ciltte hafif kuruluk yapma özelliği varken; zeytinyağı daha doygun ve yoğun nemlendirme özelliğine sahiptir. Kişinin bu noktada kendi cilt yapısını da iyi tanıması ve buna göre ürün seçimine dikkat etmesi gerekir. 

Pürüzsüzlüğün Anahtarı Bu Çözümde Yatıyor

Cilt Tipinin Anlaşılması 

Cilt tipi genellikle yağlı, kuru, karma ve normal cilt tipi olmak üzere dört başlık altında incelenir. Yağlı cilt bilindiği gibi kırışmaya en dayanıklı cilt tipi olmakla birlikte; bakımı ayrıca özen isteyen bir cilt yapısı gösterir. Kuru ciltler yoğun nemlendirme ihtiyaç duyarken; karma ciltlerde her iki yöntemin de bir arada kullanılması gerekebilir.  

Hangi cilt tipi olursa olsun; kişilerin kendi yapısına uygun ürünü bulması mümkündür. Özellikle pürüzsüz ve canlı, enerjik bir cilt görünümü için doğal yağların kullanımı önerilmektedir. Bunun yanı sıra; yağ kullanımının hemen ardından güneşe çıkılmaması tavsiye edilen içeriklerden bir diğeridir. 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.