Size Yakışan Kırmızı Ruj Nasıl Seçilir Ve Sürülür?


kırmızı ruj

Vazgeçilmez tercihlerden biri olan kırmızı ruj nasıl seçilir ve sürülür? Makyaj ürünleri çeşitli renk ve türden oluşur. Hangi tonu neye göre seçeceğinizi bilemeyebilirsiniz. İpuçları oldukça kolay.

Kırmızı dudakları ön plana çıkarır ve makyajınıza ağır bir hava katar. Bununla birlikte, kırmızı rujun seçilmesi ve sürülmesi zor olabilir çünkü her kırmızı ton tüm cilt tonlarına yakışmaz ya da sizin zevkinize uymaz. Cildiniz ve zevkiniz için doğru kırmızı ruju seçmeniz için ipuçları hazırladık.

CİLDİNİZİN ALT TONUNU ÖĞRENİN

Mükemmel kırmızı ruju seçebilmeniz için cildinizin alt tonlarını bilmelisiniz. Böylece rujun tonlarıyla cildiniz uyumunu anlayabilirsiniz. Cildinizin alt tonlarını öğrenmek için bileğinize bakmanız yeterlidir. Damarlarınız mor tonlarına yakınsa soğuk cildiniz var demektir. Ancak damarlarınız yeşile yakınsa, sıcak alt tonlarına sahipsiniz demektir. Eğer bir renk belirleyemiyorsanız nötr kategorisine girersiniz. Nötr cilt tonları her ruj rengini taşıyabilir.  Tıpkı cilt gibi, rujun da alt tonları vardır. Örneğin sıcak cilt tonuna turuncu tonu bulunduran kırmızılar yakışır.

kırmızı ruj
DUDAKLARINIZI NEMLİ TUTUN

Eğer dudaklarınızın çatlak veya yaralıysa ruj asla en iyi haliyle gözükmeyecektir. Çatlakları ve yaraları daha da göze çarpan hale getirecektir. Bu yüzden ruj sürmeden önce mutlaka dudağınızı nemlendirin. Peeling ve iyileştirici etkileri olan bir dudak nemlendiricisini hep çantanızda bulundurun.  Böylece gerek ruj renklerini test ederken gerek gündelik hayatınızda sürerken daha iyi sonuçlar elde edersiniz.

KIRMIZI RUJ NASIL SÜRÜLÜR?

Kırmızı ruj sürerken dudak kalemi kullanmak bir zorunluluktur! Ruju dudak çizgisinin dışına çıkarmak hepimizin yaptığı bir hatadır. Bunu önlemek için dudaklarınızın dışına biraz fondöten veya pudra sürebilirsiniz. Mutlaka yapmanız gereken ise rujunuzla aynı tonda olan dudak kalemi kullanmaktır. Aşağıdaki fotoğrafta gösterilen adımları takip ederseniz rujunuzu kusursuz şekilde sürebilirsiniz. 

11


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.