Bu İpuçlarıyla Ojeleriniz Uzun Süre Çıkmayacak


ojenin çabuk çıkmaması için

Manikür uzun süre ellerinizi bakımlı gösterirken ojeler hemen çıkmaya başlar. Tamamen kalıcı hale getirmek imkansız olsa da bu ipuçlarıyla daha dayanıklı hale getirebilirsiniz.

SÜRMEDEN ÖNCE YIKAYIN

Maniküre gittiğinizde tırnaklara her şeyden önce, üzerinde eski oje olmasa bile, aseton sürülür. Tırnaklar, ojelerin düzgün ve kalıcı şekilde yapışmasını önleyebilecek doğal yağlara sahiptir. Öncesinde asetonla temizlenerek bu doğal yağın etkisi azaltılır. Sürmeden hemen önce yıkayarak da aynı sonuca ulaşabilirsiniz. 

manikür

ŞEFFAF OJEYİ ATLAMAYIN

Renkli ojenize temel olması ve daha dayanıklı hale getirmesi için önce şeffaf oje sürün.

SABIRLI OLUN

Ojelerin asıl rengi ilk sürüşte belli olmaz ve iki kat sürülmeye ihtiyaç duyar. Eğer ilk kat tamamen kurumadan ikinciye geçerseniz oje bozuk ve çıkmaya daha müsait olur.

FAZLA OJE KULLANMAYIN

Oje fırçasını doğru kullanmalısınız. En çok yapılan hatalardan biri fırçaya fazla oje almaktır. Fırçadan tırnağa çok fazla oje sürdüğünüzde kalın bir oje katmanı oluşur. Hatta parmağınıza da akar. Az ve kuruması beklenerek ikinci katı sürülen ojeli tırnaklar uzun süre sağlam kalır.

CİLA UYGULAYIN

Cila ya da top coat adıyla satılan oje uygulamanız gereken, yararlı bir son adımdır. Çoğu güzellik dükanında bu ojeleri bulabilirsiniz.

manikür

NEMLENDİRİN

Ellerinize ve tırnaklarınıza bakım yapmak, sadece haftada bir kez yapılacak bir şey değil. Güzellik rutininizin düzenli bir parçası olmalıdır. Manikür bakımının önemli bir kısmı nemlendirmekle ilgilidir. Tırnaklarınızı ve tırnak etlerinizi nemli tutmalısınız. Bu yalnızca oje ve manikür için değil cildiniz için de gerekli bir tavsiyedir. 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe