Yağlı Cilt İçin Bilinmesi Gereken Güzellik İpuçları 


yağlı cilt için

Yağlı cilt bakımı zorlayıcıdır ve araştırma ister. Aksi takdirde yüzünüzdeki yağ oranı artabilir ve gözenekleriniz kapanabilir. İşte yağlı ciltlere güzellik ipuçları;

yağlı cilt için

CİLDİNİZİ DÜZENLİ ARINDIRIN

Yağlı cilt bakımı düzenli yapıldığında büyük fark yaratır. En çok başvurulan bakım yollardan biri cildi sıklıkla temizlemektir. Tıkanmış gözeneklere ve sivilcelere yol açan birikmiş kir ve yağ birikintilerinden kurtulmak için yüzünüzü günde iki veya üç kez temizlemek, cilt tipinize uygun toniklerle yıkamak önemlidir. Nazik hareketlerle ve tercihen gliserin içeren bir sabunla yıkayın. Yağ içermeyen bakım ürünleri tercih etmeye dikkat edin. 

SU BAZLI NEMLENDİRİCİLER KULLANIN

Çoğunluk tarafından bilinenin aksine yağlı ciltler de neme ihtiyaç duyar. Cildi yağlı olmasından dolayı susuz ve nemsiz bırakmak yalnızca daha fazla gözenek ve doku problemine sebep olur. Yağ içermeyen, su bazlı olan ve komedojenik madde içermeyen nemlendiriciler yağlı cilt için idealdir.

MAKYAJ YAPARKEN PUDRA KULLANIN

Yağlı cilt makyaj malzemelerinin gün boyu kalıcı etkilerinden yararlanmakta zorlanabilir. Yağlı bir cilt gün içinde bile yağ üretir ve fondoten, allık ve hatta far bile göze batıp parlamaya başlar.  Bu yüzden sabitleyici pudrayı unutmayın. Her zaman alın ve burun üzerini içine alan T bölgesini hedefleyerek sürülür. Bu bölgeler ciltte en çok yağlanmanın yaşandığı noktalardır. 

DÜZENLİ EGZERSİZ YAPIN

Günlük egzersiz yapmak ya da en azından haftada bir kaç kez spora gitmek vücuttaki kan akışını arttırır . Bu da cilt hücrelerini beslemeye yardımcı olur. Aynı zamanda tıkanmış gözenekleri açar ve bu da toksinlerin giderilmesini sağlar. Toksinlerin vücuttan atılıp birikmesini önlemek adına günde 5-6 bardak su içmek de egzersizle beraber alışkanlık haline getirilmesi gereken bir bakım önerisidir.

YAĞLI YEMEKLERİ AZALTIN

yağlı cilt için

Cildinizdeki yağ oranıyla başınız dertteyse sebzeler, meyveler ve yağsız proteinler açısından zengin bir diyete başlayın. Kızarmış ve işlenmiş gıdaların yanı sıra şekerli içecekleri hayatınızdan çıkarın.  


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.