Saç Şekillendirici Kullanmadan Önce Bu Spreyi Saçınıza Sıkın


saç şekillendirici kullanmadan önce

Saç şekillendirici ve yaydığı ısı, saçınızı düzleştirmenize veya kıvırmanıza yardımcı olabilir. Ancak tüm saç şekillendiriciler; fön, düzleştirici ve maşanın ısısı saça büyük oranda hasar verir.

Bazı günler saçları kıvırmayı bazı günler fön çekip düz yapmayı istemek gayet normal. Bu değişiklikleri uygulamak o gün güzel olsa da, uzun vadede saçınıza büyük oranda hasar verir. Saçınızın doğal ve sağlıklı dokusunun fazla ısıya maruz kalması zarar verir. Kırılmasına ve yıpranmasına sebep olur.

Saçın üzerinde bir kalkan görevi gören ve onu dış sıcaklıktan koruyan sprey tarifini ne kadar hızlı uygularsanız o kadar iyi. Hayatınız boyunca kullandığınız ve kullanmaya devam edeceğiniz saç şekillendirici aletlere karşı önlemenizi alın!

ISIYA KARŞI KORUYUCU SPREYİN FAYDALARI

 1. Isıya karşı koruyucu özelliklerle hazırlanan spreyler, saç şekillendiricinin sebep olduğu hasara karşı koruyucu bir tabakadır. Tabaka, saç telini yoğun ısıdan olabildiğince uzak tutar. Yıpranma ve kırılmaların önüne geçer. 
 2. Üstelik yalnızca ısının yıpratıcı etkilerinden korumakla kalmaz. Saç tellerinin kurumasını önler ve nemlendirir. 
 3. Maşa ya da düzleştiriciyi kullanmadan önce spreyi saçınıza sıkın. Böylece hem şekil vermek kolaylaşır ve sağlıklı oranlar bozulmadan kalır. 
 4. Saçınız gün içinde hemen bozulmaz ve daha uzun süre düz ya da kıvırcık kalır. 

saç şekillendirici kullanmadan önce

MALZEMELERİ

 • Boş sprey şişesi
 • Hindistan cevizi yağı
 • Badem yağı
 • Saç kremi
 • Su

saç şekillendirici kullanmadan önce

YAPILIŞI

 1. 250 mililitre suyu sprey şişesine dökün.
 2. Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını ve hemen arkasından yalnızca bir kaç damla badem yağını ekleyin. Yağ karışmayan bir madde olduğu için şişeyi iyice sallayın.
 3. Kullandığınız saç kremini karışıma ekleyin. Parmağınızın ucunu geçmeyecek miktarda koyun. Her türlü kremi seçebilirsiniz.
 4. Karışımı sağlamak için şişeyi tekrar sallayın.
saç şekillendirici kullanmadan önce

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.