Çocuklarınızla Evde Yapabileceğiniz Yılbaşı Süsleri 


yılbaşı
DIY Christmas Ornaments For Kids Beautiful Christmas DIY Kids Ornaments Evite

Bu aralık ayında yılbaşı heyecanını çocuklarınızla yaşamaya ne dersiniz? Evinizi renklendirecek süslemeleri yapmak çok kolay üstelik eğlenceli bir aile aktivitesi!

Yılda bir kere kullanılan yılbaşı ağacına para ayırmak zaten zor. Bir de süslemeleri almak gerekince işin eğlencesi iyice kaçıyor. Oysa ailenizle yapabileceğiniz, size özel ve anlam taşıyacak olan süslemeleri yapmak oldukça kolay ve ucuz. Sonrasında da yıl boyu dekor olarak kullanıp saklayabilirsiniz.

Kurabiye kalıplarının şekilleri çeşitli ve yaratıcıdır. Bir kaç dükkan gezerek bile birbirinden farklı ve güzel kurabiye kalıbı bulabilirsiniz. Gelelim onları süse dönüştürmeye. Dilerseniz sade bırakıp aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği gibi kurdele geçirip asabilirsiniz. Dilerseniz üzerlerine, boya ve fırça kullanarak, detaylar boyayıp asabilirsiniz.

yılbaşı

SALLANAN YILDIZLAR

Basit bir tuzlu hamur karışımının nelere dönüşebileceğine inanamazsınız!

  • Bir bardak tuz, iki bardak un ve yarım bardak suyu karıştırın. Tercih ederseniz gıda boyası da ekleyip yıldızları renklendirebilirsiniz.
  • Hamuru zemine açın ve yıldız şeklinde kalıplar kullanın.
  • Şiş veya bıçak gibi ucu sivri olan bir şey kullanarak yıldız şekilli hamurların ortalarını delin, aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi yıldızları inceltin.
  • 10 dakika boyunca pişirin. Bittikten sonra içinden bir ip geçirerek asabilirsiniz.
  • Yıldızların zeminine yapıştırıcı kullanarak pul ya da sim yapıştırabilirsiniz.

yılbaşı

CANLI RENKLER

Ağacınıza ve evinize canlı renkler katın. Düz renk ve tahta olan süslemelerin üstünü parlak ve canlı renklere boyayın.

yılbaşı

RENKLİ KOZALAKLAR

Bahçenizden toplayabileceğiniz kozalakları dilediğiniz renklere boyayarak ağacınızın kenarlarına ve evinizin köşelerine yerleştirebilirsiniz.

yılbaşı


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.