Bu Tarifle Makyajınız Gün Boyu Çıkmayacak!


makyajınız

Artık özenerek yaptığınız makyaj iki saat içinde suratınızdan kaybolmasın. Bu tarifi takip edin ve gün boyu makyajınız sabit kalsın!

Tarifini verdiğimiz gül suyu içeren karışım makyajı yüze sabitleme işlevine sahip. Fondoten, pudra ve allık derken cilt katmanlarca ürüne maruz kalıyor. Sprey bu durumda da cilde yardım edip ihtiyacı olan su ve nemi sağlıyor. Hatta bu spreyi, saçınızı yıkadıktan sonra düğüm olmuş saçları çözmek, nemlendirmek ve güzel kokması için saçınıza sıkabilirsiniz. Bununla birlikte, gliserin içeren spreyler çok sıcak veya nemli havalarda uzun süre kalıcılık sağlayamayabilir. Makyajınızı sıcak ve nemli havalarda yerine sabitlemek için gliserin içermeyen bir formül kullanmayı düşünebilirsiniz.

Makyajınız uzun süre sabit kalsın diye gül sulu sprey tarifi:

MALZEMELER

  • Gül Suyu
  • Gül Yağı
  • Sprey Başlıklı Şişe
  • Gliserin

makyajınız

YAPILIŞI

  • Sterilize ettiğiniz sprey şişesinin yarısından fazlasını gül suyunuzla doldurun. Yalnızca bir çeyrek alan bırakmanız yeterli olacaktır.
  • Bir yemek kaşığı gliserini temel malzemeniz olan gül suyuna ekleyin. Daha fazlasını eklersiniz spreyin cildinizdeki etkisi yağlı olacaktır. Bu yüzden dikkatli olun.
  • Gül yağını da ekleyin ve karışmaları için spreyin kapağını kapatıp çalkalayın.

makyajınız

PARFÜM HALİNE DE GELEBİLİR!

Makyaj sabitleme spreyiniz zaten gül suyu gibi kokacaktır. Ancak ekstra gül esansiyel yağı ekleyerek, saçınıza ve vücudunuza sıkıp parfüm olarak kullanabilirsiniz. Çantanıza da sığacak boylardaki spreyleri seçersiniz hep yanınızda taşıyabileceğiniz bir koku olur. Çiçek kokularına sahip parfümlerden bir farkı olmayacaktır. Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.