Makyaj Malzemelerinin Çantanızda Kırılmasını Önleyin 


kırılan makyaj malzemeleri

Bazı makyaj malzemeleri çarpışma veya yere düşme sonucu kolayca kırılacak hassas yapılara sahiptir. Aşağıdaki ipuçlarıyla bunu önlemek mümkün!

Gününüze kırık bir farla başlamak yerine tüm malzemelerini güvenli ve sağlam tutabilirsiniz. Çantaya atıp çıktığınız makyaj malzemeleri gerek çantadaki diğer eşyalardan dolayı gerek dışarıdan bir darbe alarak kırılabilir. Bunu önlemenin en iyi yolu nasıl yerleştirmeniz ve saklamanız gerektiğini bilmekten geçer. İşte size tavsiyelerimiz:

PUDRALAR İÇİN PAMUK KULLANIN

Toz halinde olan her makyaj malzemesi (pudra, allık ve far gibi) dikkatli bir şekilde taşınmalıdır çünkü toz makyaj malzemeleri hassas olduğu için daha kolay kırılır hem de her yere dağılacaktır. Pudra, allık veya far paletinin kapağını açın ve pamuk yerleştirip kapatın. Eğer pamuk kalın geldiği için kapağı kapanmazsa ince bir mendil de aynı işlevi görecektir. Bu tamamen korumasa da kırılma riskini oldukça azaltacaktır. 

ütülemeden ütülü gibi
KÜÇÜK TÜPLER SATIN ALIN

Makyaj malzemelerini taşırken hem sizin rahat etmeniz için hem de malzemelerin kırılmaması için çok büyük boyda olmamaları gerekir.

ütülemeden ütülü gibi

MAKYAJ ÇANTASINI BÖLÜMLERE AYIRIN

Makyaj çantaları malzemelerin korunabilmesi için iyi bir tercihtir. Çoğu makyaj çantasının fermuarlı  bölümleri vardır ve nereye neleri yerleştirmeniz gerektiği önemlidir. Her şeyden önce benzeyen malzemeleri aynı alana koymalısınız. Fırçalar diğer fırçalarla, pudralar diğer pudralarla aynı yerde olmalıdır.

ütülemeden ütülü gibi

BAĞLAYIN

Akması kolay olan ürünler için (dudak parlatıcısı, kapatıcı ve fondöten gibi) kapaklarını iyice korumaya almak gerekir. Kapağı sıkıca kapattığınızdan emin olmak için etrafına lastik bağlayabilirsiniz. Lastik bantlar kapakları tamamen güven altına alacaktır ve akıntı ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Dilerseniz uzunlamasına da takıp bağlayabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.