Bu Makyaj Malzemesi Düzenleme Yollarına İnanamayacaksınız 


makyaj

Organize olmak ve eşyaları düzenlemek insanları iyi hissettiren aktivitelerden biridir. Evde zaten olan ürünlerin özelliklerini farklı görevler için kullanmak ve pratik çözümler üretmek de her zaman eğlencelidir. Çoğu kadın, biriken makyaj malzemeleri için de yaratıcı çözümler üretmeye başladılar ve sonuçlar sizi şaşırtabilir.

Aşağıda sıralayacağımız ”kendin yap” organize yöntemleri için gerekli ürünleri evinizin her köşesinde arayıp bulabilirsiniz.

OJELER ve RUJLAR : SAYDAM KAVANOZ

Oje ve rujlar bakım ürünleri söz konusu olduğunda renkleri en çeşitlilik gösteren malzemelerdir. Bu yüzden onları organize ederken renklerini de görebileceğiniz bir yere ihtiyacınız var. Aksi takdirde düzenlemiş değil yalnızca bir yere kaldırmış olacaksınız. İşlevlerinin de bir önemi olmayacak.

Bu yüzden genişliği büyük olan ya da uzunluğu olan bir saydam kavanoza dizebilirsiniz. Örneğin ruj biriktirmeyi çok seviyorsanız ve farklı renk kategorilerine ait bir çok ruj varsa, küçük kavanozlarla onları da ayırt edebilirsiniz.

makyaj

HEPSİ : DEPOLAMA ARABASI

Bazı sabahlar banyoda bazı sabahlar kendi odanızda hazırlanmak isteyebilirsiniz. Işığın iyi olduğu bir aynaya gitmek ya da camın önüne geçmek de isteyebilirsiniz. Böyle durumlarda bir ileri bir geri yapmamak için ve her ürüne kolayca erişebilmek için depolama arabasına ihtiyacınız var.

Aşağıdaki resimde olduğu gibi (ikea’da bulabilirisiniz) kuaförlerde de kullanılan depolama arabalarını arayarak bulabilirsiniz.

makyaj

FARLAR : BUZ KÜPLERİ

Farlar her zaman büyük paletler halinde değil bazen tek renk halinde satılır. Eğer tek renk farları sık sık alıyorsanız düzenleme işinde daha zorlanıyorsunuz demektir. Halbuki dilediğiniz sıralamayla dizebileceğiniz ve hiçbirini kaybetmeyeceğiniz bir yöntem mevcut. O da buz küplerini yaptığınız tepsileri kullanmak! Aşağıda olduğu gibi ister silikon ister plastik buz küpü tepsisi satın alın ve dilediğiniz gibi yerleştirin.

Üstelik far bulaşması durumunda temizlemesi de oldukça kolay!

makyaj

MAKYAJ FIRÇALARI : GÖZLÜK KABI

Makyaj fırçaları kullanım amaçlarına göre boyut değiştirebiliyorlar. Far fırçalarını organize etmek küçük oldukları için daha kolay olsa da gerek allık gerek pudra fırçası daha zorlayıcıdır. Gözlük kabı kalın ve boyutu değişen her türlü fırçanız için ideal bir saklama yeridir. Üstelik hızlıca hazırlanmanız gerekiyorsa çantanıza atıp sığdırabileceğiniz pratik bir çözümdür!

makyaj

HEPSİ : KALEM KUTU

Evdeki çekmecelerinizin birinde atmadığınız eski kalem kutusu makyaj malzemelerinizi düzenlemek için ideal alan olabilir. Fermuarlı bölgeleri, kalem koyulan boşlukları ve boyutuyla hem yer kaplamalarını engelleyecek hem de her şeyi alanlara ayırarak toplayacak!

makyaj

HEPSİ : KAPI ARKASI DÜZENLEYECİLER

Kapıların arkasına asılan ve kapı arkası organizer ya da kapı arkası rafları olarak çeşitli adlarla anılan bu düzenleyici, makyaj konusunda işinize yarayacaktır. Büyük paletler, pudralar, allıklar, kremler… Aklınıza ne gelirse ayrılan bölümlere koyabilirsiniz.

Nadiren kullandığınız ürünleri bu alanda saklamak isteyebilirsiniz çünkü kapı arkasına asılması tercih edildiği için gözünüzün önünde çok olmayacaktır. Bu da çok kullanılmayan malzemeler için ideal demektir.

makyaj

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.