Kıyafetlerinizin Ömrünü Uzatma Taktikleri 


ömrü

En sevdiğiniz kıyafetlerin ömrü tükenmek üzere mi? Hemen çöpe atmadan önce kullanma sürenizi biraz daha uzatmak için taktiklerimiz var!

Eksik düğme, küçük yırtıklar ya da çıkmak bilmeyen lekeler… Bir çok çözümü zor duran sorun yüzünden sen sevdiğiniz kıyafetleri atmış olabilirsiniz. Çoğu kıyafetinizin durumu sandığınız kadar vahim olmayabilir. Aşağıdaki tüyolara göz atın ve en sevdiğiniz gömleğinizi ya da botunuzu kurtarın, paranız da cebinizde kalsın!

TAKILMIŞ FERMUARLAR

Sıkışmış fermuarlı bir ceketiniz varsa ömrü uzayabilir. İhtiyacınız olan tek şey sabun. Özellikle fermuarın tıkanıp kaldığı yerlere biraz ıslattığınız sabunu sürün. Bir kaç defa sabunla üzerinden geçtikten sonra fermuar çok daha sorunsuz bir şekilde kapanıp açılmaya başlayacaktır.

ömrü

KİRLENMİŞ SÜET AYAKKABI

Süet ayakakbıdaki inatçı lekeyi törpüleyip yok etmeniz gerekiyor… Eğer keçeleşmiş bir hale geldiyse kaynayan su dolu bir tencerenin bir kaç cm üstünde bekletin. Bu lekenin yumuşamasını sağlayarak törpülemeyi kolaylaştıracaktır.

ömrü

SU LEKELİ AYAKKABI

Deri ayakkabılarda sıklıkla olan su lekelerinden sirke ve bez ya da diş fırçası kullanarak kurtulabilirsiniz. Sirkeyle bezinizin ucunu çok az ıslatın ve lekelerin üstünde hafif bastırarak gezdirin. Diş fırçasıyla yapmayı seçtiyseniz lekenin üzerine, yine az bir miktar sirkeyi döküp, fırçanın tüyleriyle üzerinden geçin.

ömrü

TSHİRTTE MAKYAJ LEKESİ

Bluzlara makyaj bulaştırmak, özellikle surata sıklıkla sürülen fondoten ya da BB krem, sık rastlanılan bir durumdur. Artık bu sebepten dolayı beyaz t shirtlerinize veda etmeniz gerekmiyor. Tıraş köpüğü kullanarak bu lekeden kurtulabilirsiniz. Lekenin üzerini köpükle kaplayıp bir kaç dakika bekletin. Yıkamadan önce elinizle de lekeye yedirdiğinizden emin olun. Sonrasında sudan geçirin ve kurumaya bırakın.

ömrü

PARÇALANMIŞ SÜTYEN

Sütyenlerinizden birinin yırtılması sebebiyle içindeki demir gözükmeye ve giydiğinizde batmaya başlamış olabilir. Demirin teninize battığı bölgenin üstüne bir kaç tane kalın yara bandı yapıştırarak bir süre daha aynı sütyeni giyebilirsiniz.

Bu durumla bir daha karşılaşmamak için sütyenlerinizi koyduğunuz çekmecede bir düzeniniz olsun. Birbirlerinin içinde ve üst üste duracak şekilde yerleştirmezseniz şekilleri bozulur.

ömrü

 

 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.