Evinize İyi Şans Getirmek İçin Bunları Alın 


Eve iyi şans getirmek herkes ister. Feng şuiye inanan ya da batıl inançlı biri olmasınız da iyi şansı evinizde görmek istersiniz. Bunu hem pratik hem de şık dekorasyon fikirleriyle, doğru ürünleri alarak gerçekleştirebilirsiniz.

Evinize pozitif bir enerji katmak istemez misiniz? Eve iyi şansı getirdiği düşünülen bu yollar yalnızca feng şui ya da batıl inanç gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkmamıştır. Meşhur olmalarının sebepleri, insanlara mutluluk katmaları, evi renklendirmeli ve sağlıklı olmalarıdır. Hatta en basit örneklerden biri; her eve girdiğinizde dağınık bir hol görmek ne kadar huzur verebilir ki?

FİL MOTİFLERİ

Filler, kocaman olmlarına rağmen, her zaman hassas ve narin yönleriyle anılmaktadır. Koruyucu ve etrafındaki doğayı önemseyen bir hayvan olan fil, sadık, zeki ve sarsılmaz olarak görülür. Şansı temsil etmesinin sebeplerinden biri de budur. Evi koruması ve iyi şansı getirmesi adına fil motiflerini ve minyatür heykellerini odalarınıza yerleştirebilirsiniz.

karamel

TAZE ÇİÇEKLER

Taze çiçekler evinize mutluluk getirmekle kalmaz, aynı zamanda feng şui uygulayan insanlar da iyi şans getireceklerine inanırlar – dikenli sapları olan çeşitlerden seçmediğiniz sürece!

karamel

KOKU

Tütsünün veya kokulu mumların çıkardığı aromalı koku başlı başına zevklidir. Ancak bazıları çıkan dumanın evdeki olumsuzlukları temizlediğine de inanıyor. Bir dahaki sefere kötü bir gün geçirdiğinizde, sakin kalmak ve iyi şans için sevdiğiniz kokuya sahip tütsü veya mumu yakın. Psikolojik olarak da etkisini fark edeceksiniz.

karamel

MEYVE KASELERİ

Lezzetli ve taze meyvelerden oluşan bir kase mutfağa zaten çok yakışır. Kötü şanstan kurtulmak, yerine yararlı ve pozitif enerji çekmek için mutfağa yerleştirilmesi gerektiğine inanılır. Bunun en büyük sebebi, meyve kasesinin Çin doğurganlık sembolleri arasında olması ve feng şuide zenginlik anlamına gelmesidir. 

karamel

ŞANS BAMBUSU ALMAK

Şanslı bambu, güzel, popüler ve bakımı kolay bir iç mekan bitkisidir. Aynı zamanda iyi şans getiren bir bitki olarak kabul edilir. Bu bitki, çin kültüründe akrabalar, arkadaşlar, öğretmenler ve meslektaşlara vermek için çok popüler bir hediyedir.

karamel

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.