Asla Çöpe Atmamanız Gereken 7 Şey


asla çöpe atmamanız gereken 7 şey

Karışıklıktan kurtulmak için temizlik esnasında çöpü git gide büyütmek iyi bir fikir gibi gelebilir. Ancak atılan bazı şeylerin sonradan peşine düşülebilir. Bu da pişmanlığa yol açar. Bunu engellemek için listemizden yararlanabilirsiniz.

Minimalist yaşamak, yani sadece size kendinizi iyi hissettiren şeyleri evde tutmak ya da taşınırken çoğu eşyadan kurtulmaya çalışmak… Bütün bunlar olabilir. Yine de bu süreçlerde asla çöpe atmamanız gereken 7 şeyi size söylüyoruz.

1-Fotoğraflar :

Her ne kadar artık dijital hale getirip bilgisayarınıza koymayı düşünmüş olsanız bile, elinizde anıları tutabildiğinizde iyi ki saklamışım diyeceksiniz.

asla çöpe atmamanız gereken 7 şey

2-Mutfak Aletleri :

Elbette herkes mutfağının temiz ve pratik durumda olmasını ister. Bu yüzden özellikle o bölgede fazlalıklar bir zaman sonra dayanılmaz olur. Ancak belli başlı parçalar çok kullanışlıdır ve mutfağınızı ayakta tutar. Bunlar genellikle ; tahta kaşık, düdüklü, kapak açacağı, limon sıkacağı ve keskin bıçaktır.

asla çöpe atmamanız gereken 7 şey

3-Aile Yadigarları :

Hangi eşyaların bir geçmişi ve eski bir anıya aitliği olduğunu belirleyin. Daha sonra hangi günler içinize o nostaljik hissi veriyorsa mutlaka dolabınızın bir köşesine sıkıştırın. İleride, özlemle bakmak ve hatırlamak isteyeceğinize şüphe yok. Özellikle taşınmalar esnasında yeterince önemsenmediği için bir çok anı çöp olabiliyor. Bu noktaya dikkat edin.

asla çöpe atmamanız gereken 7 şey

4-Elektronik Aletler :

Yeni bir elektronik alete geçeceğimiz zaman veya evimizdeki bozulduğunda direkt çöpe giderler ya da satılırlar. Ancak temel nokta şurda ki bu ürünleriniz kişisel bilgilerinizi içeriyor. Bu yüzden bir yere satmadan veya evden uzaklaşmadan önce içini mutlaka temizleyin. İnsanların bu tip vakalarla ne kadar çok karşılaştığına inanamazsınız!

asla çöpe atmamanız gereken 7 şey

5-Önemli Evraklar :

Tabi ki önemsiz kağıtları çöpe atın, kullanmayacağınıza emin olduğunuz eski faturalar ya da doğum günü kartları gibi. Ancak o karışıklıkta önemlileri de yok etmeyin. Lisanslarınız, sertifikalarınız, borçlarınız… Bütün bunların takibi yapılmalıdır ya da bir gün mutlaka size lazım olacaktır.

asla çöpe atmamanız gereken 7 şey

6-Koleksiyonlar :

Kimi zaman kontrolden çıkacak kadar çok biriktirmeye başlayabiliyoruz. Kimisi pulları biriktirir, kimisi magnetlerini. Çok olağan bir durumdur bu. Ancak hem anılarınızı çöpe atmayın hem de onları kullanışlı bir hale getirin. Örneğin aşağıdaki resimlerden ilham alabilirsiniz.

asla çöpe atmamanız gereken 7 şey asla çöpe atmamanız gereken 7 şey

 

 

7-İlk Yardım Malzemeleri :

Her şey yolundayken ne kadar ihtiyacımız olduğunu fark etmek zor olabilir ancak ilk yardım malzemeleri her zaman evimizde bulunması gereken şeylerdir. İster yarabantları, piller olsun ister el fenerleri. Mutlaka onları koyacak bir yer ayırın.

asla çöpe atmamanız gereken 7 şey


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.