Her Gün Kullandığınız Aksesuarları Nasıl Yerleştirmelisiniz?


aksesuarları nasıl yerleştirmeli

Aksesuarlar kıyafetlerin eksiklerini tamamlar ve güzelleştirir; peki onları organize ederken siz de zorlanıyor musunuz? Güneş gözlükleri, atkılar, şapkılar ve takılar için en güzel gözüken yerleştirme yollarını keşfedin.

Dolap ve çekmece temizliğine giriştiğinizde ya da odanızın her yerinde bir kıyafet ararken, birbirine girip yığın oluşturmuş aksesuarlarla karşılaşmış olabilirsiniz. Kutularda, çekmecelerde ve dolaplarda dağınık bir şekilde birbirine girmiş bu aksesuarların düzene ihtiyacı var aksi takdirde ihtiyacınız olanı asla bulamayacakınız.

ŞAPKALAR

Yalnızca bir kaç çiviyle şapkalarınızın kalabalığından kurtulabilirsiniz. Şapkarınız fazla boş duran giriş veya yatak odalarınızdaki duvarlara yakışacaktır. Aksesuarlar göz önünde olmadığında unutulabiliyor. Bu organizasyon taktiği sayesinde evden çıkarken hızlıca şapkanızı seçip takabilirsiniz. Holde veya odanızda duvara yaslanmış bir masa varsa üstündeki boş duvarı tercih edebilirsiniz. Böylece şapkılar yersiz ve alakasız durmaz.

scrub

KOLYELER

Kolyelerin birbirine girmesi demek saatlerce düğümlerini açmak için uğraşacaksınız demektir. Kimsenin böyle bir vakti yok. Üstelik bu mücevherlerinize zarar da verir. Bu karmaşayı önlemenin en iyi yolu zincirlerin asılı durmasını sağlamaktır. Duvarlara ve dolapların içine yapıştırabilen küçük kancalarla kolyelerinizi rahatça takıp çıkarabilirsiniz.

Aşağıdaki fotoğrafta duvara asılmış kancaları çoğu kırtasiyede ya da ev eşyası satan mağazalarda bulabilirsiniz. Genelde arkalarında kendi yapışkanları bulunur ve kolye organizasyonunuzu 5 dakika içinde halletmiş olursunuz!

scrub

ATKI VE ŞALLAR

Atkı ve şalları organize etmek şapka ve kolyelerden daha zor olacaktır. Hem boyları hem de kalınlıklarından dolayı duvarlara ya da küçük kancalara takmak zor olacaktır.

Bu yüzden tek çözüm çekmece! Bir çekmeceyi ya da en azından çekmecenin bir bölümünü mutlaka atkılarınıza ve şallarınıza ayırmalısınız. Çoğu ev eşyası satan mağazadan bulabileceğiniz küçük sepetlerle çekmeceyi parçalara ayırabilirsiniz. Sepete sığabilmeleri için her seferinde katlayarak geri koymanız gerekecek. Bu da çekmecenin sürekli dağınık olmasını engelleyecektir.

scrub

GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ

Güneş gözlükleri için en iyi yol kenarlarından sarkabilecekleri kadar uzun boyda olan kalemlik, kutu ya da kavanoza sahip olmaktır. Ürünün ne olduğu fark etmez çünkü çevresini zaten güneş gözlükleri saracak.

scrub

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.