Diş Fırçasıyla Temizleyebileceğiniz Eşyalar 


diş fırçası ile temizlenen

Dişlerinizi temiz ve beyaz tutmak için kullandığınız diş fırçası neden başka şeyleri temizlerken de işe yaramasın? Kalın tüyler ve kolay manevra yapılır şeklinden dolayı sizi bir çok dertten kurtarabilir. Aşağıdaki noktalardan birinde sıkıntı yaşadığınızda bir diş fırçası kapın!

SAÇ KURUTMA MAKİNESİ

Eğer saç kurutma makineniz eskisi kadar kuvvetli çalışmıyorsa ya da eskiden yaydığı hava daha kuvvetliyse, havalandırmasını temizlemek gerekebilir. Dişlerine takılan saç teli ya da ip makinenin gücünü azaltıp işini zorlaştırır. Diş fırçasının telleri sayesinde tellerin arasından girip tozlardan ve kalıntılardan kurtulabilirsiniz.

Sabun veya su kullanmayın aksi takdirde saç kurutma makinesini tamamen bozabilirsiniz!

evcil hayvanınız

OCAK

Bazen bezler ve süngerler zor lekelerin üstesinden gelemiyor. Hele de o lekeler kurumuş kalmışsa. Ocağınızı temizlerken kullandığınız sabunu lekeye ve etrafına dökün. Diş fırçasını küçük dairesel hareketlerle, sabunu da alarak, ocaktaki lekenin üzerinde gezdirin. Bu şekilde, lekenin aşınması ve pes etmesi çok daha kolay olacaktır.

evcil hayvanınız

DERZ

Derzleri temizlemenin bir çok tüyosu vardır. Bunlardan biri de diş fırçası. 1 litre su ile 1 bardak çamaşır suyunu karıştırın. Kombinasyonu derz üzerinde birkaç dakika beklemeye bırakın, ardından lekeleri fırçalamaya başlayın.

evcil hayvanınız

ARABA KOLTUKLARI

Arabanın koltukları arasında biriken kırıntılar ve tozlardan herkes nefret eder. Hem birikmesi kolaydır hem de temizlemesi zordur. Yapmanız gereken tek şey diş fırçasının tüylerini koltuk aralarında gezdirmek. İçeriye sıkışmış tüm birikintiler diş fırçasının aşağı ve yukarı hareketiyle ortaya çıkacaktır. Sonrasında elektrik süpürgesi kullanarak onlardan kurtulun.

evcil hayvanınız

MUSLUKLAR

Evinizde, sürekli dokunulduğu için mikropların oluştuğu noktaları unutmayın! Örneğin musluklar… Bakteri ve küf oluşmaya başlamadan önce musluğun etrafını ve ağzını diş fırçasıyla ovalayın.

evcil hayvanınız


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.