Kış Modası: Soğuk Mevsimde Gardırobun Olmazsa Olmazları


kış ayları
Young woman with a bicycle

Kış ayları, tarzınızı yeni kumaşlar ve kat kat kıyafetlerle geliştirmek için fırsattır. Soğuk havayı kış modasıyla karşılayın ve olmazsa olmaz kıyafetlere bir göz atın.

Eğer kıyafetlerle yeni şeyler denemeyi ve kalın giyinmeyi seviyorsanız kış modası tam size göre. Ancak yazın rahatlığına ve bir elbise geçirip çıkmaya alıştıysanız zorlanabilirsiniz. Ne olursa olsun, kış modasının vazgeçilmez kıyafet ve aksesuarlarını sizin için sıraladık.

İDDİALI KABAN

Tüm şıklığım kabanımın altında kaldı demek geçmişte kaldı!

Kışın gardırobun en vazgeçilmez ve en çok kullanılan parçası kabandır. Ne de olsa soğuk havadan koruyacak olan en büyük ihtiyacınız. Bu yüzden aylarca kullanacağınız bu kabanın, ya da kaban çeşitlerinizin, iddialı olmasına dikkat edebilirsiniz. Böylece en basit kıyafetiniz bile havalı hale gelir. Aynı zamanda her gün üzerinizde olan bir kıyafetten gurur duyuyorsanız. Özgüven katar.

kış ayları

DAR KOT PANTOLON

Kot, her mevsimin vazgeçilmezi! Dar kot pantolonlar düz ve ince bir silüet sunacağı için üzerine katlarca kıyafet giymeyi makul hale getirir. En sevdiğiniz kazak, kalın atkı, ceket, kaban derken kışın katlarca giyinebiliyoruz. Oysa dar kot giymek vücudunuzun bu katlar içinde kaybolup kilonuzun olduğundan çok gözükmesine engel olacaktır.

kış ayları

UZUN KOLLU ŞIK ELBİSE

Kışın gitmeniz gereken her şık etkinlik için uzun kollu bir elbise kurtarıcınız olur. Hem etekten ödün vermezsiniz hem de üşümezsiniz! Düz bir renk tercih ettiyseniz mücevher takarak ya da topuklu botlar giyerek kıyafetin şıklığını arttırabilirsiniz.

kış ayları

SİYAH MİDİ ETEK

Midi etekler kışın elbise giymeye devam etmenin ve şık olmanın en pratik yoludur. Üzerine giyeceğiniz bluz veya altına tercih edeceğiniz ayakkabı ile şıktan spor hale getirmek çok kolaydır. Kışın ağırlığını taşıması için siyah tercih etmenizi öneririz. Altına kalın botlar üzerine salaş bir kazak ama şık bir ceket (blazer) ile kıyafetiniz hazır hale gelir! Sporlaştırmak isterseniz ceketi çıkarıp daha rahat bir kaban seçebilirsiniz.

kış ayları

ÖRGÜ OMUZ ŞALI

Örgü omuz şalı, neredeyse büyük bir battaniye gibi gözükerek hem rahatlığı hem şıklığı bir araya getirir. Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi takma şeklinizle her kıyafetinize uyarlayabilirsiniz. 

kış ayları


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.