Eski Gazete ve Dergi Sayfalarının Alternatif Kullanımları!


eski gazete

Eski gazete ve dergiler her evde birikir. Özellikle gazeteler, tek kullanımlık olmalarına rağmen çöpe gitmezler ve kitaplıklarda birikirler. Halbuki bu kağıt parçalarının okumak dışında alternatif kullanımları da var! Aşağıda sıralayacağımız alternatif kullanımları tercih etmezseniz kağıtları çöpe atmak yerine geri dönüşüm kutularına atın.

EVCİL HAYVANLARIN TUVALET İHTİYACI

Evcil hayvan besleyenlerin en sık karşılaştığı sorun evin etrafında dışkı bulmaları ve kokuya maruz kalmalarıdır. Kedi sahiplerinin kullandığı kum hem pahalı hem de temizlemesi zor. Gazete kağıtlarını aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi kesip kutuya yerleştirebilirsiniz. Bu boyda yırtılınca kedilerin eşelemesi ve rahat etmesi daha kolay oluyor. Üstelik temizlemesi de kolay!

kış ayları

DEFTER KABI VE SÜSLEMESİ

Düz renkli defterlerinize kap yapmak ister misiniz? Bant ve eski derginiz varsa başka hiçbir malzemeye gerek yok. Tek yapmanız gereken sevdiğiniz tasarımları ve renkleri olan dergi sayfalarını seçmek ve defterlerinizi kaplamak.

Eğlenceli şekiller denemek ve kendi dizaynınızı oluşturmak isterseniz aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi, dergi sayfalarını kesip yapıştırabilirsiniz. Üçgen şeklinde ya da başka şekillerde kesip kapağa bir desen şeklinde yerleştirebilirsiniz. 

kış ayları

CAM TEMİZLİĞİ

Pencereleri temizlemek için eski gazete sayfası kullanmak, camda çizik oluşmaması için idealdir. Hatta bezden daha iyi sonuçlara ulaşabilir. Fazlasıyla kimyasal içeren bazı hijyen ürünleri yerine sirke ve su karışımıyla silmeyi de deneyebilirsiniz. 

kış ayları

EŞYA PAKETLEME

Gazete, kabarcık sarma ruloları için mükemmel bir alternatiftir. Kırılgan eşyaları paketlemek için önce tek tek sarın. Buruşuk kağıt ile ayrılmış kutuya yerleştirin. Yerleştirdiğiniz kolinin boş alanlarını da buruşturduğunuz kağıtlarla doldurun. Bu güvenli bir zemin sağlar.

kış ayları

ÇÖP KOVASI

Çöp kovası bulunduğu mutfak köşesinde sevimsiz bir görüntüye sahiptir. Etrafına güzel renkli dergi ve gazete parçaları takmak ya da yapıştırmak eğlenceli bir görüntü katacaktır.

kış ayları

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.