Vücudunuzda Asla Parfüm Sıkılmaması Gereken Yerler 


parfüm sıkılmaması gereken

Parfüm sabah güne hazırlanırken veya akşam dışarı çıkarken mutlaka sıkılır. Herkesin rutininde vazgeçilmez bir noktadır.

Kim taze çiçek, yeşillik ya da en sevdikleri baharat gibi kokmak istemez ki? Ancak her parfüm sever bilir ki abartmak ve tamamen yanlış kullanmak da mümkün. Parfümü fazla sıkmak kokunun tüm güzelliğini alır ve tüm gün boyunca ağır bir şekilde üzerinize çöker. Üstelik yanlış yerlere sıkıldığında hiçbir anlamı kalmaz! Ancak vücudun özellikle bu bölgelerine sıkmaktan kaçınmalısınız:

SAÇ

parfüm sıkılmaması gereken

Saç, yapısından dolayı, etrafındaki kokuları içine hapseder. Saçların uzun süre temas ettiği kokuyu hapsettiğini bilip saçınıza parfüm sıkmak doğru geliyor olabilir. Ancak alkol bazlı olan parfüm karışımları saçtaki nemi tüketir ve kuru bırakır. Özellikle direkt olarak üstüne sıkarsanız.

Bunun yerine parfümü saçınızı taradığınız fırçanızın dişlerine sıkın. Böylece hem sevdiğiniz koku saçınızda olacak hem de saçı yıpratıp, kırıklara sebep olmayacak.

EL

Gün boyu güzel parfüm kokmanın en bilindik yolları bileğe sıkmak olsa bile bu mantıkla ele sıkmak doğru değildir. Alkol bazlı olan parfümler bu mantıkla beraber ele sıkılırsa, cilt zamanla kurur ve çatlar. Tıpkı saçta olduğu gibi. Bir diğer sıkıntısı suratta görülecektir. Göz, parmaklarla temas halindedir. Gerek makyaj sürmek gerek yalnızca kaşımak için olsun gün içinde temas ederler. Parfümü elinize sıktıktan sonra uzun bir süre geçmiş olsa dahi gözlerinize parmağınız değdiğinde göz bölgesinde kaşıntı ve rahatsızlığa sebep olur.

parfüm sıkılmaması gereken

KOLTUK ALTI

Koltuk altlarınıza parfüm sıkmak, yüksek ihtimalle tahrişin başlamasına sebep olur. Parfümünüz ve koltuk altınızdaki ter bezleri arasındaki etkileşim kaşıntı ve yanma hislerine neden olabilir.

PEKİ YA NEREYE SIKMALI?

Vücudunuzda parfümünüzü sıkacağınız en iyi yerler bilekleriniz, boynunuz ve dizlerinizin arkası da dahil olmak üzere vücudunuzun nabız noktalarıdır. Bu ısı yayan bölgelere parfüm sıkarak, en sevdiğiniz kokunun cildinizi tahriş etmesini engellersiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.