Tereyağını Böyle Kullanmayı Hiç Düşünmediniz!


tereyağının

Mutfağınızın klasik malzemelerinden biri olan tereyağının başka bir çok kullanım alanı olduğunu biliyor muydunuz?

Tereyağı için zaten bir çok kullanım alanı var. Sıcak ekmeğin üzerine sürebilirsiniz, kurabiye karışımına katabilirsiniz, fırın tepsinini yağlarsınız… Listenin sonunu getirmek zor! Halbuki tereyağının faydaları mutfağın dışına da çıkıyor. Rutininizde sıkıntıya girdiğiniz bazı anlarda hızlı ve pratik çözüm olabilir. Bu çözümlerin ne olduğuna bir göz atın.

YAPIŞKAN PARMAKLAR İÇİN

Yemek pişirirken karıştırma ve yoğurma işlemlerine geçmeden önce elinize tereyağı sürün. Bu işlemlerden önce, çok ince bir katman olacak şekilde tereyağını sürmek, elinizin cıvık ve yapışkan hale gelmesini engeller.

tereyağının

YÜZÜK ÇIKARABİLMEK İÇİN

Bir daha parmağınızdan yüzük çıkmadığında panik olmayın. Yalnızca biraz tereyağı kullanmak yüzüğün hızlıca kayıp çıkmasını sağlar. Üstelik acısız olacaktır çünkü teninizi nemlendirip ıslatacak. Aksi takdirde yüzük çıkarırken ten acır ve kızarır.

tereyağının

İLACI YUTABİLMEK İÇİN

Yutması zor ilaçlarla sıkıntı yaşayanlardan mısınız? Bi dahaki sefere hapınızın etrafına incecik bir yağ katmanı sürdükten sonra su ile için. Boğazınızdan çok daha kolay geçtiğiniz fark edeceksiniz.

tereyağının

SAÇINIZDAN SAKIZ ÇIKARMAK İÇİN

Saça yapışan sakız, belli olacak kadar saç kaybetmemek adına, hassasiyet ve dikkat isteyen bir durumdur. Makası bir kenara bırakın ve önce tereyağında başvurun. Sakızın yumak olduğu noktaya tereyağını yedirin. Bu birbirine karışmış saçlardan sakızın çıkmasını sağlayacaktır.

tereyağının

KEDİNİZİ SAKİNLEŞTİRMEK İÇİN

Kediniz eve yeni insanlar geldiğinde korkuyor mu? Misafirleriniz ziyarete geldiğinde kedinizin patilerinin üstüne küçük miktarda yağ sürün. Bu kediniz ortamın yeni durumuna alışırken bir yandan onu meşgul tutacaktır. Çok gerilmemesini sağlamış olursunuz.

tereyağının


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.