Pamuğu Daha Önce Hiç Böyle Kullanmadınız


pamuk

Evde sürekli oluşan istenmeyen kokuların önüne geçmek zor. Yine de bu kokuları almaya başladığınızda hızlıca çözüm sağlayacak ürünler de var. Bunlardan biri de pamuk!

En sevdiğiniz kokuya sahip yağları ya da vanilya özünü kapın ve pamuğunuza dökün. Yalnızca bir dakikada en yararlı temizlik ürünlerinden birini hazırlamış oldunuz bile. Bu ikiliyi kullanabileceğiniz durumları aşağıda sıraladık.

YEMEK KOKAN BUZDOLABINI TEMİZLEMEK

Buzdolabı döküldüğünü çok geç fark ettiğiniz yemek kokularıyla dolmuş olabilir. İlk yapmanız gereken şey buzdolabınızdaki rafları çok amaçı temizleyici ile silmek. Dökülen ve kokuya sebep olmuş yemeğin her damlasını silin. Eğer dökülmediyse ve yalnızca uzun süre kapağı açık bir şekilde bekletilmişse çöpe atın ve yine bezle silin.

Vanilya özüne pamuğunuzu batırın (aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi) ve raflardan birinin arkasına yerleştirin. Pamuk kuruyana kadar buzdolabına vanilyanın kokusunu yayacaktır. Kuruma gerçekleştikten sonra kokuyu sağlamlaştırmak için bir kaç kere daha tekrarlayın.

pamuk

ÇÖP TORBASININ KOKUSUNU GİDERMEK

Çöp torbanız tamamen dolmadığı halde kokmaya başlamış olabilir. Torbaları dolmadan atıp heba etmeyin onun yerine kokulu yağları kullanın. En sevdiğiniz kokuya sahip yağın (örneğin lavanta) bir kaç damlasını pamuğa damlatın. Pamuğu da çöp torbanızla çöp kutunuz arasına yerleştirin. Koku yavaş yavaş tüm çöp kutusuna sızacak ve çöp torbasını atana kadar sebep olacağı kötü kokuyu saklayacaktır.

SÜPÜRGE YAPARKEN GÜZEL KOKU SAĞLAMAK

Elektrik süpürgesiyle evin her yerini gezerken arkanızdan güzel bir kokunun yerleşmesini isteyebilirsiniz. Temiz görüntüye uyacak temiz bir koku!

Bu durumda iki seçeneğiniz var. Eğer elektrik süpürgeniz torbalıysa bir parça pamuğu en sevdiğiniz kokuyla bolca ıslatın ve torbaya yerleştirin. Süpürgenizin torbası yoksa, yine hazırladığınız ve bolca yağladığınız pamuğu parçalara ayırın ve süpüreceğiniz odanın etrafına serpin. Parçaları süpürdükçe odaya kokunun dağılması beklenir.

pamuk


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe