Kalıpsız Kalp Kek Nasıl Yapılır?


kalıpsız kalp kek

Kalıpsız kalp kek için size vereceğimiz ipuçlarını takip etmeniz yeterli. Sevgililer günü yaklaşırken bu tüyolar çok işinize yarayacak.

İKİ KEK BİRLEŞSİN, KALP KEK OLSUN

Bu kek için ya 15 cm. çapında bir yuvarlak ve yine 15 cm. uzunluğunda bir kare kek pişirebilirsiniz. Ya da hazır keklerden kullanabilirsiniz. Üzerine sürmek için isteğininiz bir kek kremasını kullanabilirsiniz. Üzerini süslemek için de size şekerlemeler, çikolata parçaları gerekiyor.

1. ADIM

Yuvarlak keki yarısından ikiye kesin.  Burada önemli olan yuvarlak pastanın çapının kare pastanın uzunluğu kadar olması… Eşit olursa iki pasta sorunsuz bir şekilde birbirine oturup kalp haline gelecek. Büyük gelirse de keserek halledebilirsiniz.

kalıpsız kare kek

2. ADIM

kalıpsız kalp kek
Yuvarlak kekin parçalarını düz keke fotoğraftaki gibi yerleştirin. Böylece bir kalp şekli elde ettiniz bile. Bu arada kek parçalarının birleştirirken araya krema sürmeyi unutmayın.

3. ADIM

Kalıpsız kalp kek

Her iki pastanın yüzeyini eşitlemek için pastaları üzerinden traşlayarak düzeltin. Böylece daha kolay dekore edebilirsiniz.

4. ADIM

kalıpsız kalp kek

Pastanızı krema ile kaplayın. Krema seçimi tamamen size kalmış. İstediğiniz bir tarife göre kremanızı hazırlayabilir ya da hazır krema kullanabilirsiniz.

BU PASTA 4 FARKLI ŞEKİLDE NASIL SÜSLENİR?

1.  GÜLLÜ KALP KEK

kalıpsız kalp kek

Şeker hamurunu aşağıdaki gibi şekil verin ve pastanızın kenarına koyun.

kalıpsız kalp kek

2. BEYAZ ÇİKOLATALI KALPLİ PASTA

. kalıpsız kalp kek

Beyaz çikolata disklerini ve çikolatalı parçalarını  pastanızın üzerine düzgünce yerleştirin ve çok şık bir tasarıma sahip olun.

3. ŞERİTLİ KALP PASTA

kalıpsız kalp kek

Pişirme kağıdını pastanın üzerine şeritler halinde yerleştirin. Boşluklara renkli şeker süslemesi dökün. Kağıtları kaldırınca yine muhteşem bir kek karşınızda.

kalıpsız kalp kek

4. AŞKLI KALP PASTA

kalıpsız kalp kek

Bu kez kalp kekin üzerine tamamen şeker süslemesiyle kaplayın ve üzerine krema ile istediğiniz yazıyı yazın.

Kaynak


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.