Alerji ve Grip Sezonu İçin Ev Yapımı Vicks Küpleri


vicks

Sonu gelmeyen burun tıkanıklığı ve alerjilerin sezonu açıldı. En azından bir süre rahatça nefes alabilmek için burnunuzu ve ciğerlerinizi açmanın en iyi yolu vicks! Vicksin etkisini sıcak duşla karıştırdığınızda uzun süreli bir rahatlama hissedeceksiniz.

Yirmi dakikada hazırlayabileceğiniz küpler nefes açıcı buhar özellikleriyle kışın hasta olanların vazgeçilmezidir. Gerek burun bölgesine gerek göğüs bölgesine sürülür ve rahatlatır. Bu sezon şahane grip çözümünü kaçırmayın ve her banyoda pratik vicks küplerinizi hazırlayın!

VİCKS KÜPLERİNİN MALZEMELERİ

  1. Buz kalıbı
  2. 3 yemek kaşığı vicks
  3. 1 su bardağı mısır nişastası
  4. Yarım bardak su

vicks

 

YAPILIŞI

  1. Vicks ve mısır nişastasını bir kasede karıştırmaya başlayın. Vicks, mısır nişastasına iyice yerleşmeden önce ısınmak için biraz zamana ihtiyaç duyar. Sürekli karıştırıp hareket etmesini sağlayın, ancak böyle bozulup karışmaya başlar.
  2. Suyu ekleyip karıştırmaya devam edin. Kalın bir hamurun oluşmalı bu yüzden daha fazla suya ihtiyacı olduğunu düşünüyorsanız ilave edebilirsiniz. Bu kontrolü doğru sağlamak için yemek kaşığıyla eklemeyi düşünebilirsiniz.
  3. Harika kokan ve macun kıvamına gelmiş bir karışım artık oluşmuş olacak. 
  4. Macunu alın ve buz kalıbına bastırın. Buz kalıbının küçük, normal ya da büyük boy olması tamamen size kalmış. 
  5. Hızlı bir şekilde katılaşmaları ve kullanıma hazır hale gelmeleri için 2 saat boyunca buzlukta bekletin.

Küpler katılaşıp sıkılaşara kullanıma hazır hale gelecektir. Duşunuzun veya kuvetinizin zeminine yerleştirin ve sıcak su içindeki tüm yararları buharla ortaya çıkarırken keyfinize bakın.

vicks


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.