Victoria’s Secret Modelinden Masrafsız Güzellik Sırrı 


cilt bakımı

Victoria’s Secret modeli Jasmine Tookes lüks iç çamaşırlarının reklamını yaparken cilt bakımı için neredeyse hiç masraf yapmıyor!

Parlak, gözeneksiz ve sağlıklı bir cildin sırrını pahalı ürünler ya da lüks yüz maskelerinde bulmayan model, sırrının suratına uyguladığı ‘yüzü buzlama’ olduğunu söylüyor. Gözeneklerden kurtulmak ve cildi sıkılaştırmak adına buz tekniğini kullanan model herkese öneriyor.

Maskelere ve kremlere büyük paralar yatırmadan önce buzun cilde sağlayabileceği yararlara göz atmaya ne dersiniz?

cilt bakımı

GÖZ ALTI TORBALARINDAN KURTULMA

Cilt bakımı yüzdeki sıkıntılardan kurtulmayı hedef alan bir rutindir. Göz altındaki problemler de buna dahil. Göz altı torbalarından kurtulmak için buzları bir bez yardımıyla kullanmalısınız. Bu teknik için soğuk kompres uygulamanız gerekiyor. Buz küplerini gazlı bezle sarın ve dairesel hareketlerle gözünüzün içlerinden ve özellikle göz altı torbalarının olduğu noktalardan kaşlara doğru çıkın. Bu cildin sıvı ve soğuktan aynı anda beslenip şişlikten kurtulmasını sağlar.

NEMLENDİRİR VE IŞILTI KATAR

Rüzgar, güneş ve kirlilik gibi dış etkenlere maruz kalan yüz, hiç vakit kaybetmeden yorgun görünmeye başlar. Bunu çözmek için buzu dairesel hareketlerle bir kaç dakika boyunca cildinize uygulamayı deneyin. Kan dolaşımını sağlayacağı için yorgunluk gözle görülür şekilde azalır ve buzun uygulandığı bölgelerdeki kan akışıyla beraber tene renk gelir. Cilt bu yüzden kolayca ışıldar.

cilt bakımı

KENDİNİZ HAZIRLAYIN : LİMONLU BUZ TARİFİ

Bu güzellik sırrını limonlu ve yeşillikli tarifle daha da geliştirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey boş buz tepsisini suyla doldurup dondurmadan önce içine küçük parçalara kestiğiniz limonu ve salatalığı atmak! Bu tarif cildinizi besler; ihtiyacı olan vitamin ve minarelleri sağlar.

cilt bakımıPemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.