Beş Dakikalık Saç Modelleri


beş dakikalık saç modelleri

Önemli planlarımız olduğu sabahlar uyuya kalmamız hayatın acı gerçeklerinden biridir. Geç yattığımız günün sabahı güzel gözükmek isteriz ancak sabah gözümüzü açmaya bile halimiz yoktur. Tüm bu şanssızlıklar sonucu ya saçınıza istediğiniz görüntüyü veremezsiniz ya da hazırlanayım derken daha bile geç kalırsınız. Bu yüzden beş dakikalık saç modelleri gündelik hayatımızda bir çok sorunumuzu çözmüş olacak.

Tıpkı zaman kazanmak için bir gece önceden ne giyeceğimizi seçmemiz gibi, bu saç modellerini de bir süre pratik yapa yapa geliştirebilirsiniz. Zaman geçtikçe daha hızlı yapmaya ve fazla vakit ayırmadan bakımlı gözükmeye başlayacaksınız. Bir sürelik daha uyku kazanıp yine de güzel gözüktüğünüzde memnun olacaksınız!

Dağınık Topuz

Saçınızı basit bir at kuyruğu yaptıktan sonra fotoğrafta gösterildiği gibi yukarıya doğru tarayıp topuz yapın. Bu normal bir topuza göre hem daha kabarık olacak hem de saçlarınızı daha gür gösterecektir.

beş dakikalık saç modelleri

Yandan Büküm

Hem sürekli gözünüzün önüne gelen saçlardan kurtulmak hem de suratınızı öne çıkarmak için idealdir. Hızla hazırlanırken belki de taramaya bile vakit bulamadığınız saçlarınızın gözlerinizin önüne düşmesini veya suratınızı kapatmasını istemeyiz.

beş dakikalık saç modelleri

Hızlı Bukleler

Saçımızı dalgalı göstermek için harcadığımız zaman ve emek çoktur. Pratik yolunu duymak sizi rahatlatacaktır çünkü sonunda istediğiniz görüntüye hızlıca ulaşabilirsiniz ve kesinlikle denemeye değer. Saçınızı at kuyruğu yapın. Kuyruğu saç maşasının etrafına sarın. Bunu sadece bir kez değil bir kaç defa tekrarlayın. Daha sonra saçınızı açın ve dalgalara merhaba diyin.

beş dakikalık saç modelleri

Şık Topuz

Nazik ve bakımlı görünmek için aklınıza ilk gelmesi gereken model budur. İşyerine, okula, buluşmaya… Her türlü duruma uyacak ve her ortamın içinde sizi kibar gösterecektir. Saçınızı elini kullanarak kıvırmanız yeterli olacaktır. Daha sonra, örgü haline getirdiğiniz saçınızı topuz pozisyonuna sokun. Yukarıda tel tokalarla sıkıştırın. Hiçbir yöntem ezberlemenize veya alet kullanmanıza gerek yok. Pratik olun ve akışına bırakın.

beş dakikalık saç modelleri

Taç

Özellikle gür saçlıysanız taç adını verdiğimiz modeli yapmak size daha kolay olacaktır. Saçınızın önünden iki tutum alıp onları kıvıra kıvıra arkada birleştirin ve birbirine düğümleyin. Bu sizi adeta doğal bir taç sahibi gibi gösterecek. Üstelik yataktan yeni kalmış saçı yerine derli toplu duracaktır.

beş dakikalık saç modelleri


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.