Sağlıklı Saç ve Tırnaklar İçin Bu Besinleri Tüketin 


sağlıklı saç

Sağlıklı saç ve tırnaklar için pahalı kremler ve takviyeler yerine bu besinleri tüketin! Üstelik kremlerden daha doğal ve daha sağlıklılar.

Yemeyi tercih ettiğiniz besinler ile uyguladığınız diyetler saç ve tırnak sağlığınızda rol oynar. İşte düzenli tüketimden sonra kalıcı sonuçlar elde etmenizi sağlayacak besinler…

AYÇEKİRDEĞİ

Ayçekirdeği vitamin E deposudur. Bir kase ay çekirdeği günlük e vitamini ihtiyacınızı rahatça karşılar. E vitamini saç ve tırnaklar için çok önemli. Vücuttaki vitamin eksikliği saçın sağlıklı ve normal hızda çıkıp uzamasını engeller. E vitamini gerekli katkıyı sağlayıp, saç dökülmesini de önlemiş olur.

Ayçekirdeği, sağlıklı ciltler için de gerekli olan antioksidanlarla doludur. Cildi, güneşin zararlı ışınlarından kaynaklanan hasarlardan korur. 

sağlıklı saç

KIRMIZI BİBER

Portakaldan bile çok C vitaminine sahip olan kırmızı biber saç ve tırnaklarınız için çok yararlıdır. E Vitamini gibi, C Vitamini de zararlı ultraviyole ışınların zararlarını önleyebilecek bir antioksidandır; ayrıca kuru cilt riskini de azaltır. Saç dökülmelerin sebeplerinden biri C vitamini eksikliği de olabiliyor. Kırmızı biber saçınıza ihtiyacı olan dolgunluğu C vitaminiyle sağlayacaktır.

sağlıklı saç

ANTEP FISTIĞI

Antep fıstığı en sağlıklı yağ türlerinden biri olan mono doymamış yağ içerir. Bu yağ tipini günlük rutinlerine adapte eden kadınlar (örneğin antep fıstığı ile) ciltlerinde ve saçlarında yumuşaklık ile parlaklık fark ediyor.

sağlıklı saç

SALATALIK

Saç ve tırnaklarımızın sağlığı tükettiğimiz sıvı miktarından da etkilenir. Kuru tırnaklar kırılıp mantar kapmaya daha yatkındır. Sürekli fön ya da düzleştirici kullanıyorsanız saçınız da kırılıp kurur. Salatalıklar &96 sudan oluştuğu için tüketebileceğiniz en iyi besinlerden biridir. Hem vücudunuz hem de saç ve tırnaklarınız ihtiyacı olan suyu karşılamış olur.

sağlıklı saç

FASULYE

Fasulyenin içinde tırnaklarınızı daha kuvvetli hale getiren ve kırılma riskini ortadan kaldıran; protein, çinko ve biyotinler var. Fasulyede bulunan biyotinin saça da güçlendirici etkisi vardır. Baklagillerin çoğu, cilt ve saça sağlıklı parlaklık kazandıran lif, protein, çinko ve antioksidanlar bakımından yüksektir. 

sağlıklı saç


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.