Bu Besinleri Tüketmek Kırışıklıklara İyi Geliyor!


kırışıklık

Bu sağlıklı besinler listesi kırışıklığın önüne geçebiliyor!

Kırışıklık oluşumunu azaltmaya ve kişinin cildini sıkı tutmaya yardımcı olabilecek süper besinler vardır. Bu kırışıklık karşıtı besinler, kişinin parlayan kırışıksız bir cilt elde etmesine yardımcı olur. Gerekli besinlerin yeterli kaynağı olursa cilt sağlıklı ve genç durur.Bazı araştırmalara göre, yediğiniz besinleri değiştirmek yaşlanmayı geciktirmenin ve cildi beslemenin işe yarayan yollarından biridir.

AVOKADO

Avokado, cildi besleyen ve kırışıklıkları önleyip onarmaya yardımcı olan vitaminlerle doludur. Avokadoların zengin olduğu iki vitamin A ve E vitaminleridir. A vitamini, ciltteki nemi artırmak için sebum (yağ bezinin salgıladıkları) üretimini düzenlerken, E vitamini cilt hasarını onarır ve pürüzsüz bir yüz için lazım olan kolajen üretir.

SOMON

kırışıklık

Cildiniz sürekli kuru kalıyorsa, gıda tüketiminize sağlıklı yağ içeren yiyecekler eklemelisiniz. Cildinizi, içeriden beslemesi sayesinde dışından nemli gözükecektir. Somon bunun için ideal seçimdir. Çünkü sizin için en iyi yağlardan biri olan omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir. Diğer omega zengini balıklar sardalya ve uskumrudur. 

TAVUK

Tavuk göğsü, balık ve fasulye gibi yağsız etler proteinle doludur. Vücut bu besinleri sindirmek için proteini amino asitlere ayırır bu da hücrelerin yenilenmesini sağlar. Bol miktarda mevcut olması, cilt hücrelerini onarmayı ve yeniden oluşturmayı kolaylaştıracaktır. Her öğüne biraz yağsız protein sıkıştırmaya çalışın.

ZEYTİN YAĞI

Bu sağlıklı yağ, hücre zarlarını akıcı tutarak cildi yumuşatan bir yağ asidi olan oleik asit ile doludur. E vitamini ve polifenolleri de cildinizin genç görünmesine yardımcı olur. En fazla antioksidan elde etmek için %100 sızma zeytinyağı seçin çünkü en az rafine olanıdır. Çoğu yemekte zeytinyağı kullanmayı seçin. Ancak çok fazla ısıtmaktan kaçının yoksa iyileştirici özelliklerinden bazılarını kaybeder.

YEŞİL ÇAY

Kahve, adrenalin gibi stres hormonlarını arttırdığı için kırışıklığa sebep olabilir. Kafeini, kahe yerine yeşil çaydan alırsanız sadece cildiniz de değil vücudunuzda da yararlı değişimler fark edersiniz. Yeşil çayda bulunan polifenoller; doğanın en güçlü antioksidanlarından biridir. Antioksidanlar da hücrelerin zarar görme durumlarını engeller.

kırışıklık

BAL

Canınız tatlı bir şey istediğinde bala başvurun. Bal anti-viral (virüslere karşı etkili) ve antioksidan. Teknik olarak şeker olmasına rağmen, normal şekerin yaptığı gibi vücudunuzda ve cildinizde iltihaplanmaya veya şişmeye neden olmaz. Cildiniz için çok iyi bir yüz maskesi olarak bile kullanabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.