İpek Yastık Kılıfı Kullanmak Kırışıklıkları Engelliyor! 


kırışıklık

Cildinizi gençleştirmek ve sağlıklı tutmak için bu bakım önerisini hiç duymadınız. İpek yastık kılıfıyla kırışıklık önleyebileceğinizi biliyor musunuz?

İnsanların çoğu yan taraflarına dönerek yatar. Yüzünüzün bir tarafı her zaman yastık üzerindedir. Bunun genç bir ciltte yarattığı tek zarar, tüm gece ezilmiş durumda kalmasıdır. Uzun vadede kırışıklığa sebep olur.

kırışıklık

Yüz ya da sağ/sol taraflarının üstünde uyuyanlar suratlarında yastık iziyle bile uyanmış olabilirler. Zamanla, tüm bu sıkışma ve kırışma ince çizgileri ve kırışıklıkları derinleştirebilir. Bu yüzden kullandığınız çarşafların türü önemli hale geliyor.

İpek, standart bir pamuklu yastık kılıfına kıyasla bir çok avantaj sunar. Öncelikle, ipek cilde karşı koymaz, hatta şeklini alır, bu da uyurken daha az sürtünme, daha az ezilme anlamına gelir. İpek yastık kılıfına geçmek, oluşan kırışıklıkları yok edemez veya tamamen engelleyemez, ancak uyurken cildinizin pürüzsüz kalmasına yardımcı olur. Bu da kırışıklık önlemek için önemli bir adımdır.

SAÇ SAĞLIĞINI ETKİLER

Bazı yastık kılıflarının materyali o kadar kurudur ki saçınızın nemine zarar verir. Üstelik uyurken kafanızı her hareket ettirdiğinizde sürtünmeden dolayı saç düğümleri ve kırık uçlara sebep olur. İpek bir yastık kılıfı bu sorunların çoğunu çözebilir. Uyurken saçınızın nem tutmasına yardımcı olur ve sürtünmeden dolayı oluşan sıkıntıları bitirir.

kırışıklık

ALERJİLERLE SAVAŞIR

İpek doğal olarak hipoalerjeniktir (alerjilere sebep olmayacak materyalden), bu da alerjik bünyesi ve hassas cildi olanlar için mükemmel bir seçimdir. İpek, toz akarlarına, mantarlara, küflere ve başka kumaşların yapısından dolayı oluşabilen diğer alerjenlere karşı dayanıklıdır.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe