Renkli Lens Denemeden Önce Bilmeniz Gerekenler 


lens

Renkli lens denemeyi mi düşünüyorsunuz? Önce araştırmanızı yapın!

Gözdeki bozukluklar sebebiyle kullanılmakta olan kontakt lenslerin yanı sıra renkli lensler de tercih edilmektedir. Her şeyden önce renkli lens kullanan veya kullanmak isteyen bireyler doktor tarafından belirlenmiş ölçülere göre tercih yapmalıdır ve bu ölçüler kişiden kişiye değişmektedir. Renkli lensler çeşitli renk seçenekleriyle satılmaktadır ve hangi rengi takmak istediğiniz tamamen size kalmış!

NORMAL LENSTEN TEK FARKI RENGİ

lens

Renkli lensi normal lensten ayıran tek fark gözün doğal rengini değiştirmeleri. Eğer lens kullanmaya alışkınsanız renkli lenslerle de bir sıkıntı yaşamazsınız. Dayanıklılık ve kullanılma süreleri de normal lensle aynıdır.

RAHATSIZ OLABİLİR

Renkli lensler normal lenslerle kıyaslandığında biraz daha kalın olabilirler, bu yüzden alışma evresinde biraz daha rahatsız hissettirebilir. Avantajlı yanı, kalın lensleri çıkarıp takmak çok daha kolaydır.

GÖZÜNÜZ BOZUK DEĞİLSE

Renkli lensleri kullanmak için gözünüzün küçük veya büyük numara bozuk olması zorunlu değildir. Hatta yalnızca şık bir yere gitmeye hazırlanırken ya da daha güzel olmak için takan bir çok kadın var.

Ancak gözünüz bozuk olmasa da doktora görünüp reçeteyle yazdırmadan kullanmanızı tavsiye etmiyoruz. Çünkü tüm lensler, düz veya renkli, gözlerinize zarar verebilecek ciddi tıbbi malzemelerdir. Farklı marka lensler farklı performans gösterecektir ve sizin için doğru lensin hangisi olduğuna emin olabilmek adına göz doktorunuza danışmak şarttır. Göz doktorunuz lens kullanmaya onay verdiğinde reçeteyle beraber  sipariş verebilirsiniz. Bu, herhangi bir çevrimiçi perakendeciden renkli lensler sipariş etmemeniz gerektiği anlamına gelir.

lens

KİMSEYLE PAYLAŞMAYIN

Kimi insanlara göre renkli lens bir makyaj malzemesi gibidir çünkü güzellik için sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak bu yanılgı yüzünden sakın kimseyle lenslerinizi paylaşmayın. Gözlerdeki mikropların lens aracılığıyla taşınıp bulaşması sebebiyle enfeksiyon kapabilirsiniz. Üstelik bu durum paylaştığınız kişinin göz numarasına da zarar verebilir.

 Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.