Ayağın Altına Limon Sürmek Öksürüğe İyi Geliyor


ayağın altına limon sürmek

Öksürük için bir babaanne tarifi: Ayağın altına limon sürmek öksürüğü kesiyor!

Eskilerin bir bildiği vardır derler ya… İşte bu yöntem de onlardan: Öksürük ya da soğukalgınlığı tedavisi için ayağın altına limon sürmek…

GECE YATMADAN AYAĞIN ALTINA LİMON SÜRÜN

Pemmbe editörleri olarak bizim deneyimleyip faydasını gördüğümüz bu yöntemi uygulamak çok kolay… Çocuklar nezle olduklarında, özellikle burunları tıkalıysa ya da öksürüyorlarsa gece yatmadan ayaklarının altını limon ile ovun. Böylece gece uyurken daha rahat nefes alıyorlar, öksürük krizine yakalanmıyorlar.

Bazıları bu uygulamayı yaparken limona deniz tuzu ilave ediyormuş. Ayrıca yine bu semptomlar için 1 çorba kaşığı limon suyu, tuz ve karabiberi karıştırın ve için. Bu karışım içimizdeki tüm gribal enfeksiyonları etkisiz hale getirecektir.

NOT: Koronovirüsle uğraştığımız bu günlerde yüksek ateş belirtiniz varsa evde hiçbir yöntem denemeden ya da ilaç içmeden derhal bir sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekiyor.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.