Müjde Ar’ın Son Hali: Hayat Sen Çok Acımasızsın!


müjde ar'ın son hali

Güzelliği ve müthiş oyunculuğuyla Yeşilçam’ın unutulmaz aktrisleri arasına giren Müjde Ar da zamanın acımasızlığına yenik düştü. İşte Müjde Ar’ın son hali

Geçtiğimiz günlerde bir AVM’de gezerken görüntülenen ünlü oyuncu gazetecilerin isteklerini kırmadı ve onlara poz verdi.

HER İNSAN YAŞLANIR, ÜNLÜLER BİLE

Müjde Ar’ın kendi yaşındaki birçok ünlü gibi estetik yaptırmaktan kaçınmış, doğal haliyle kalmayı tercih etmiş. Sanatçı her yaşın farklı bir güzelliği olduğunu göstermek ister gibi yaş almış halini de gazetecilerden saklamadı. Her normal insan gibi ünlülerin de yaşlanmasının doğal olduğunu gösterdi.

müjde ar'ın son hali

66 yaşındaki sanatçı artık yaşlılığa doğru adım atan bir kadın olsa da her zaman hafızalarda müthiş oyunculuğuyla kalacak.

MÜJDE AR KİMDİR?

Asıl adı Kamile Suat Ebrem olan Müjde Ar, 21 Haziran 1954 tarihinde dünyaya geldi.

Söz yazarı ve tiyatro oyuncusu Aysel Gürel ile gazeteci Vedat Akın’ın ilk çocuğudur. Aynı zamanda yine Türk sinemasında başarılı filmlere imza atmış olan Mehtap Ar’ın ablasıdır.

Müjde Ar sekiz yaşında Oraloğlu Tiyatrosu’nda sahneye çıktı. 1970’lerin başlarında tiyatro, fotoroman oyunculuğu, fotomodellik ve mankenlik yaptı.

İlk televizyon işi Halit Refiğ’in yönetmenliğini yaptığı, Halid Ziya Uşaklıgil’in ünlü romanının ilk televizyon uyarlaması olan 1975 tarihli Aşk-ı Memnu dizisiyle oldu. Dizideki “Bihter” rolü ile şöhretin kapıları Müjde Ar’a açıldı. Bu rolden sonra da sinema kariyeri başladı.

1977 ile 1980 arasında piyasa filmleri sayılacak birçok filmde rol aldıktan sonra 1980’de Atıf Yılmaz’ın yönettiği Deli Kan ve Ömer Kavur’un yönettiği Ah Güzel İstanbul gibi daha nitelikli ve iddialı yapımlarda rol almaya başladı.

Müjde Ar Türk sinema tarihinde birçok kadın oyuncusunun cesaret edemediği zor rolleri üstlendi, cinselliğinden çekinmeyen, sorunlarına sahip çıkmak isteyen bir kadın tipi yarattı.

Bu dönemdeki filmleri arasında Göl (1982), Şalvar Davası (1983), Dağınık Yatak (1984), Fahriye Abla (1984), Dul Bir Kadın (1985), Adı Vasfiye (1985), Kupa Kızı (1986), Aaah Belinda (1986), Teyzem (1986), Asılacak Kadın (1986), Afife Jale (1987) ve Arabesk (1988), Ağır Roman’da (1997), Komser Şekspir (2000), Eğreti Gelin (2004), sayılabilir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.