Cinsiyet Değiştiren Neslihan’ın Son Halini Merak Ediyor musunuz?


cinsiyet değiştiren neslihan

Cinsiyet Değiştiren Neslihan’ın Son Halini Merak Ediyor musunuz?

İşte Benim Stilim moda yarışmasıyla adını duyuran Neslihan Doğrucu daha sonra cinsiyet değiştirme ameliyatıyla gündeme gelmişti. Ameliyatla erkek olan Neslihan’ın son halini görseniz gözlerinize inanamazsınız.

Cinsiyet değiştiren Neslihan yakışıklı bir erkek artık. Ameliyattan sonra Doruk ismini alan Neslihan Doğrusöz instagram hesabını aktif olarak kullanan ünlülerden. @dogrusozofficial hesabını kullanan Doruk Doğrusöz yarışmadayken de erkeksi stili ile tanınıyordu.

CİNSİYET DEĞİŞTİREN NESLİHAN – DORUK DOĞRUSÖZ KİMDİR?

cinsiyet değiştiren neslihan

Doruk Doğrusöz, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Doğduğunda kendisine Neslihan ismi verildi. İşte Benim Stilim isimli moda programıyla adını duyurdu ve daha ilk günden hem jürinin hem seyircinin dikkatini çekmeyi başardı. Hayata dair söylediği iddialı sözlerle hep gündemde oldu. Reklam, moda ve kapak çekimlerinde stil danışmanlığı yaparak hayatını kazanıyor.

Rüzgar Erkoçların kız kardeşi de ameliyatla erkek oldu

2020 yılında cinsiyet değiştirme ameliyatıyla erkek oldu ve Doruk ismini aldı. Doruk Doğrusöz 2005 yılından bugüne hep moda dünyasının içinde oldu ve Vogue, Elle, Marie Claire gibi çok ünlü dergilerde görev aldı. Mesleğine tutku ile bağlı olduğunu söylüyor.

cinsiyet değiştiren neslihan

AMELİYAT OLMA SÜRECİNİ ANLATTI

Doruk Doğrusöz ameliyat olma sürecini de şöyle anlattı:

Erkek olduğunu 5 yaşında dedesinin traş bıçağıyla oynadığında anladığını, o günden sonra erkek olmanın hayalini kurduğunu söyleyen Doğrusöz ameliyattan sonra kendini bulmuş gözüküyor.

Ameliyattan sonra sakal ektiren ve verdiği pozlarla dikkat çeken Doruk Doğrusöz’ün bir fotoğrafının altına Demet Akalın şu yorumu yapmıştı:

“Özgürce hissettiğin gibi. Acayip de yakışıklı”

cinsiyet değiştiren neslihan

Cinsiyet değiştiren Neslihan Doğrusöz fotoğraflarının gündeme gelmesiyle birlikte çok konuşulmuştu. Artık Doruk Doğrusöz olarak hayatına devam eden yakışıklı stilist ailesinin kendisine ne kadar destek olduğunu anlatıyor; hatta babasının “Benim artık yakışıklı bir oğlum daha var!” sözlerini aktarıyor.

Kadın olduğu yıllarda da eteklerinin altına hep boxer giydiğini söyleyen Doruk Doğrusöz ameliyattan sonra 2018 Bikini Fitness Şampiyonu ve milli sporcu Büşra Eyen ile aşk yaşamaya başladı. Daha sonra Eyen’den ayrılan Doruk Doğrusöz Sevda Demirel ile birlikte oldu.

SEVDA DEMİREL DORUK DOĞRUSÖZ HAKKINDA KONUŞTU

cinsiyet değiştiren neslihan

Sevda Demirel ile birlikte olmaya başladıklarında aşkını şöyle ifade etmişti:

Doruk Doğrusöz, “O benim Şems’im, ben de onun Mevlana’sıyım. Aşkın en güzelini; beklentisiz olanını yaşıyoruz. Aşk dediğin şey seksten ibaret değildir. Öyle olsa genelevler tapınak olurdu” diyerek, Sevda Demirel’e olan aşkını ilan etmişti.

Evleneceklerine kesin gözüyle bakılan ikili ayrıldıklarında Sevda Demirel aralarındaki ilişki hakkında şöyle konuştu:

Doruk’a aşıktım. Bu hemen olacak bir şey değil. Bir ameliyat olması gerekiyor, yurt dışında olacak. Biz birbirimize sarılıp çok güzel uyuyorduk. “Doruk’u hiç çıplak görmedim, asla. Hiç merak da etmedim. Doruk her şeyiyle bir erkek. Ruhu, yaşamı, kokusu, horlaması.

cinsiyet değiştiren neslihan

Doruk bana hiç vurmadı. Sadece çok sinirlendiği bir anda onu bileklerinden tutunca beni sırt üstü yere itti. Ben güçlü bir kadınım gardımı alsaydım beni itemezdi, o an boşluğuma geldi.”Başım ve belim yere çarptığı için büyük ağrılar yaşadım. Zaten daha önce de bir beyin ameliyatı olmuştum.

Beynimde tümör vardı ve bu tekrarlanabilir. Beni o hareketi öldürebilirdi. Korktum ve ilişkinin olamayacağını anladım. Fiziksel reaksiyonlar o ilişkide devreye girdiği için bitmeye mahkum. Öfke kontrolü olmadığı için bu şiddete dönebilirdi.

CİNSİYET DEĞİŞTİRME AMELİYATI NASIL YAPILIR?

cinsiyet değiştiren neslihan

Erkekten kadına ya da kadından erkeğe dönüş yapmak isteyenler bu değişimi günümüz de ileri teknolojik ekipmanlarla kısa süre de başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Erkekten kadına dönmek isteyenleri sayısı kadından erkeğe dönmek isteyenlere göre çok daha fazla.

Cinsiyet Değişikliği Ameliyatı Öncesinde Ne Yapılır?

Cinsiyet değişikliği ameliyatı öncesinde kişinin psikolojik ve fizyolojik durumunun sağlıklı olması gerekmektedir. Bu nedenle genellikle psikolojik destek alınması önerilmektedir. Öyle ki ameliyat sonrasında kişinin nasıl tanımlanacağı, nasıl çağrılacağı ve hukuki süreçte neler ile karşılaşacağı karmaşık bir konudur.

cinsiyet değiştiren neslihan

Kadından erkeğe cinsiyet değiştirme ameliyatında uygulanan işlemler şöyle;

Mastektomi; meme ameliyatı: Düz bir göğüs yapısı elde edilebilmesi için uygulanmaktadır.
Histerektomi; Uzun süre boyunca testosteron kullanılmaması amacı ile gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda adet kanamaları da bu sayede önlenmektedir.
Genital rekonstrüksiyon; vajinanın çıkarılması, üretranın uzatılması, cinsel ilişki için yeterli büyüklükte penis yerleştirilmesi işlemlerini içermektedir. Aynı zamanda istenilen estetik görünüm sağlanması için testis protezleri de bu aşamada uygulanır.

Cinsiyet Değişikliği Ameliyatı Ne Kadar Sürer?
Günümüzde modern teknolojik cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen bu uygulama belirli bir iyileşme sürecine ihtiyaç duyuyor. Bunun yanı sıra ameliyat olana kadar ki evrak ve resmi onayların alınması da belirli bir süreç uğraştırmaktadır. Altı aydan sekiz aya kadar evrak ve onay işlemleri ile ilgilenmeniz ve onay almanız gerekecek. Daha sonra onay alınması ile birlikte operasyonla ilgili gerekli çalışmalar alanında uzman tarafından gerçekleştiriliyor.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.