Kadınların Sırrı! Bu Egzersiz Cinsel Gücü Arttırıyor 


kadınların sırrı

Kadınların Sırrı! Bu Egzersiz Cinsel Gücü Arttırıyor 

Kadınların sırrı! Bu egzersiz cinsel gücü arttırıyor. Kimi egzersizler cinsel hayatı daha aktif hale getirmekte önemli rol oynuyor. Daha çok pelvik kaslarını harekete geçiren egzersizlerin cinsel gücü artırdığı bilinen bir gerçek noktan düzenli yapılan egzersiz ile cinsel sorunların önüne geçmek ve cinsel yaşamı sağlıklı bir şekilde sürdürmek mümkün. 

Lunge Hareketi 

Lunge hareketi olarak bilinen çalışma, genel olarak alt vücut kasları açısından oldukça faydalı ve etkili bir egzersiz olarak bilinmektedir. Egzersiz süresince güç ve dengeyi korumak amacıyla kalçadan destek alarak karın kasları çalıştırılır. Ayrıca üst ön bacak kasları ile birlikte kalça kasları lunge egzersizinin en çok etkilediği bölgeler arasında yer alır. Peki, bu egzersiz nasıl yapılır? 

Öncelikle bir ayak yerde sabit kalacak biçimde diğer ayakla öne doğru bir hamle yapılır. Bu öne hareket esnasında bacaklar omuz geç genişliğinde açılır. Bu basit ama etkili hareket ve pelvis pelvik kasları güçlenir ve kalça kasları da sıkılaşır. Egzersizi her bacak için 15 kere olacak şekilde tekrarlayarak isteğe göre dambıl kullanabilirsiniz. Dambıl yoksa su dolu pet şişeleri de kolaylıkla ağırlık etkisi yapacaktır. 

Kadınların Sırrı

Cinsellik Egzersizi  

Lunge hareketinin yanı sıra bazı diğer hareket çeşitlerinin de cinsellik egzersizi olarak çok etkili olduğu biliniyor. Yazımızın devamında o diğer etkili hareketlerin yapılışlarına odaklanıyor olacağız. 

Kegel Hareketi  

Özellikle pelvik kasları güçlendirmeye yönelik olduğu bilinen hareketlerden bir diğeri de kegel hareketi olmaktadır. Hareketin temeli pelvik kaslarının sıkılarak bırakılması esasına dayanmaktadır. Günde sadece birkaç dakika bu uygulamayı yapmak yeterlidir. 

Çökme Hareketi 

Kalça ve bacak kaslarını çalıştıran aynı zamanda genital bölgeye kan akışını hızlandıran ve kasların gelişmesine katkı sağlayan bir hareket olarak bilinir. Bacaklar omuz hizasında açılır ve sandalyeye oturup kalkıyor gibi eğilip kalkılır. Dambıl kullanma desteği ile hareket daha etkili hale getirilebilir. Bu hareketi en az 20 kere yapmak oldukça fayda sağlayacaktır ve aynı zamanda kalça bacak sıkılaşması için de yararlı olacaktır. 

Mutlu Bebek Hareketi 

Bir diğer spor ve cinsellik unsuru da mutlu bebek hareketi olmaktadır. Yere sırtüstü uzanılır ve bacaklar dizlerden kırılarak kendinize doğru çekilir. Bu sayede bacaklar esneterek klasik şekilde pelvik kaslarının daha etkili kullanılmasını sağlar. Pozisyonu yaklaşık 3 dakika kadar koruyarak fayda sağlamak mümkündür. 

Köprü Hareketi 

Köprü hareketi hem pelvik kasların hem de bel kaslarının güçlenmesi ve esnemesi için oldukça önemlidir. Yere sırtüstü uzanarak dizlerin bükülmesi ile ve pelvik bölgenin yukarı aşağı hareketi şeklinde uygulanır. Aynı zamanda hareket esnasında popoyu sıkılaştırmak için bu kasları da sıkı tutmak gerekir. Yaklaşık 20 tekrar bu hareket içinde yeterli olacaktır. 

Plank Hareketi 

Bütün vücut kaslarını çalıştırdığı bilinen ve çok etkili bir egzersiz olan plank hareketi karın kasları ile birlikte kol ve kalça kaslarında çalışmasına yardımcı olur. Ayakuçları ve dirsekler yere temas edecek şekilde havada asılı kalmayı sağlayan ve bu yönde yapılan bir egzersizdir. Egzersizi yaklaşık 2 dakika yapmanız tavsiye edilmektedir. 

Kadınların Sırrı

Cinsel Gücü Artıran Egzersizler ve Diğer Unsurlar 

Cinsel gücü arttıran egzersizler dışında meditasyon yapmanın da bu anlamda oldukça faydalı olduğu düşünülmektedir. Sağlıklı bir ruh hali ve vücut için oldukça gerekli içeriklerden birisidir. Aynı zamanda yukarıdaki egzersizlere ek olarak yüzme, koşma ve düzenli yürüyüş gibi sporlarında kan dolaşımının düzenlemesi ve cinsel performansı arttırması yönünde etkisi vardır. Ayrıca tüm bu egzersizler aynı zamanda vücudu şekle sokarak kişinin kendine daha fazla güven duymasını sağlar. 

Fiziksel olarak çok sağlıklı olunsa dahi stres altında olan kişilerin ruh sağlığı kötü yönde etkilendiği için cinsel yaşam da bu süreçten olumsuz etkilenir. Stresi azaltmanın en belirgin yollarından birisi olarak yoga ve meditasyon gibi içerikler tercih edilebilir. Ayrıca kişinin kendisine vakit ayırması; sevdiği bir filmi izlemesi ya da cilt bakımı yapması gibi tercih ettiği içeriklerle de bir nevi meditasyon uygulaması mümkündür. 

 Bunun yanı sıra cinsel yaşamı sağlıklı şekilde sürdürmek için faydalı olduğu düşünülen zencefil, avokado, fındık, yumurta ve çilek gibi besinlerin tüketimi de tercih edilebilir. Bu anlamda monotonluktan uzak ve mutlu bir yaşam sürdürmek de aynı oranda etkilidir. 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.