Kış Seyahatlerinde Bavul Nasıl Hazırlanmalı?


kış

Kış demek hazırlıklı olmak demektir! Kış ayları boyunca seyahat etmek oldukça keyiflidir ancak bavulunuzu en iyi şekilde hazırlamazsanız soğuktan etkilenebilirsiniz.

Soğuk havalarda seyahat etmenin keyifli olması için bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Bavulunuz hem hafif olmalı hem de sizi sıcak tutacak her şeyi bulundurmalı.

SIRT ÇANTASI KULLANIN

kış

Tekerlekli bir bavul yerine hafif tasarlanmış ama içi geniş olan sırf çantalarını kullanmak çok daha mantıklıdır. Bu tercih özellikle kışın çok önemlidir. Yağışlı ve karlı havalarda adım attığınız her yer bavulunuzu taşımayı zorlaştıracaktır. Halbuki sırt çantası sayesinde arkanızdan bir şey çekiştirmeye gerek olmaz ve ellerinizi rahatça kullanabilirsiniz.

YAĞMURLUK BİR ZORUNLULUK

Kuru kalmak ve üşütmemek için yağmurluğa sahip olmak bir zorunluluktur. Hele de seyahat de sürekli dışarıda keşif yapacaksınız! Sıradan bir mont yağmuru veya karı içeri geçirecektir. Yağmurluklar ıslaklığın kıyafetlerinize geçmesini engelleyen en iyi kıyafettir. Sadece ıslaklık değil, rüzgarı engelleme konusunda da çok başarılıdır. Göğsünüze rüzgar yememek için alabileceğiniz en iyi kararlardan biridir.

valiz hazırlama

AKSESUARLARI ATLAMAYIN

Kış ayları beraberinde aksesuarları da getirir. Eldiven, şapka, atkı ve termal çoraplar vazgeçilmezdir! Boyun, el ve başınızdan ısı kaybedebileceğiniz için bu aksesuarlar sıcak kalmanızı sağlamada zorunluluktur. Çantanızda yer kalması için feda edeceğiniz malzemeler aksesuarlarınız olmamalı. Eğer çantanızda yer kaplamalarını kesinlikle istemiyorsanız üzerinize alacağınız ceketin ceplerine de koyabilirsiniz

KIYAFETLERE MİNİMAL BAKIN

Siyah kıyafetler şık, diğer kıyafetlerle eşlemesi kolay ve kiri göstermeyen parçalardır. Bu yüzden kış aylarında kombin yaparken siyah pantolona başvurmak pratiktir. Alacağınız her kazak ve sweatshirt’e uyacağı için pantolonu minimal tutup, yalnızca bir adet siyah getirebilirsiniz. Böylece hem kıyafetler uyumlu durur hem de çantanızda yer kalır.

kış


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe