Kışın Makyaj Yaparken Esas Almanız Gerekenler


makyaj tüyoları

Makyajın mevsimi yok demeyin. Her mevsimin kendine ait makyaj tüyoları var. Kışın makyaj yaparken esas almanız gereken bu ipuçları işinize çok yarayacak.

MAKYAJ MALZEMELERİNİN SUYA DAYANIKLI OLMASI

Suya dayanıklı makyaj ürünleri, yazın çok terlemeye ve denize girmeye karşı işe yaradığı gibi, kışın da elverişlidir. Kar, yağmur, sulu kar hatta yoğun sis derken kışın hava durumu makyajınızı etkilemeye başlar. Her yağmur yağdığında akmış rimel ya da yüzü lekelemiş ruj görmek istemezsiniz. Bu yüzden kışa suya dayanıklı makyaj malzemeleriyle hazır olun.

makyaj tüyoları

FONDOTENİ SABİTLEMEK

Sıcak havalarda pudralı ürünleri atlamak doğru bir karar. Ter pudranın yüzünüzde dağılmasına sebep olur. Ancak kışın pudra vazgeçilmezdir. Hem suratınıza sürdüğünüz fondoteni gün boyu sabitlemenizi sağlar hem de makyajınızı mat bir dokunuşla bitirir. Eğer pudra kullanmayı sevmiyorsanız makyajınızı sabitlemek için sprey de kullanabilirsiniz.

makyaj tüyoları

RENKLİ FARLARI RAFA KALDIRMAYIN

Kış aylarında göz makyajından bahsederken, far paletinden yalnızca iki ya da üç renkle sınırlandırıyorlar. Oysa kış yalnızca beyaz veya nude renklerden ibaret değildir. Yazın ve ilkbaharda kullanmayı sevdiğiniz canlı renkleri koyu tonlar katarak mevsime uydurmaya devam edebilirsiniz.

Her şey dengeyi doğru kurabilmekten geçiyor. Kalın eyeliner ve koyu renk bir ruj tabi ki mevsime uygundur. Ancak cildinizi ve farınızı minimal tutmanız gerekir. Aynı şekilde daha sıcak mevsimlere ait gördüğünüz far tonlarını kullanmak istiyorsanız dudaklarınızı ve göz kaleminizi hafif tutmalısınız.

makyaj tüyoları

KREM ÜRÜNLERE YÖNELİN

Makyaj tüyoları sırf ürünlere değil ürünlerin sürüldüğü cildin sağlığına da odaklanmalıdır. Kış ayları geldiğinde cildin kuruması ve kaşınması herkesin bildiği bir gerçektir. Seçeceğiniz bazı malzemeleri krem kullanmak bu konuda yardımcınız olabilir. Öncelikle makyaj temizleyicinizi krem seçin. Eğer cildiniz oldukça yağlıysa ve kremden kötü etkileniyorsa, yağlı ciltlere uygun olanı kullanmaya dikkat edin. Değiştirebileceğiniz bir diğer ürün ise allık. Krem allıklar hem pudra allık gibi suratınızı yormaz hem de daha uzun süre suratınızda kalır.

makyaj tüyoları


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.