Kirpikleri Kıvırırken Bu Hatalara Düşmeyin 


kirpikleri kıvırırken

Kirpik kıvırmak makyaj yaparken sıklıkla başvurulan bir yöntemdir. Makyajın duruşunu daha da güzelleştirir. Peki ya kıvırırken yapılan hatalar?

Kirpik kıvırmak en çok denen makyaj ipuçlarından biridir ve sadece rimelli kirpiklerle kıyaslandığında büyük fark yarattığı görülmektedir. Kirpik kıvırıcı kullanarak yalnızca bir kaç dakika da büyük değişim yaratılır. Kirpikler yalnızca bir kaç saniye içinde daha uzun ve hacimli gözükür. Çünkü kirpik kıvırıcı büker ve öne doğru uzatır. Bu da gözlerin daha da büyük durmasını sağlar.

Olumlu yönleri fazla ancak uygularken bu hatalara düşmeyin!

RİMEL SÜRDÜKTEN SONRA KIVIRMAK

fırın tepsisi

Rimel sürdükten sonra kıvırmak sıklıkla düşülen hatalardan biridir. Rimel kirpikleri kaplar ve kurutur. Kirpiğin daha sert olmasına sebep olduğu için esnekliği de azaltır. Üzerine kirpik kıvırıcı kullanmak kopmalarına sebep olacaktır.

BASKI UYGULAMAK

Uzun ve sağlıklı kirpiklere sahip olmak için hassas hareketlerle kıvırmaya dikkat etmelisiniz. Sert bir şekilde bastırmak hem doğal bir kıvrım sağlamaz hem de kirpiklerin kopmasına sebep olabilir. Kıvırıcı, kirpikleri baştan sona kaplamalı ancak göz kapağınıza dokunacak kadar dibe sokulmamalıdır. Oldukça hassas ve hafif hareketlerle sıkılmalıdır. Bir kaç saniye bu şekilde bekletip serbest bırakılmalı. İstediğiniz uzunluğa gelene kadar hafif şekilde sıkmaya devam edebilirsiniz. Böylece kirpiklerinizin kökünden kopmasını engellersiniz ve sert hareketlerden kaçınmış olursunuz.

TEMİZLEMEMEK

İlk maddede görüldüğü üzere rimel kullanmadan önce kıvıracak olsanız dahi kirpik kıvırıcısı sıklıkla temizlenmelidir. Öncesinde sürdüğünüz göz kalemi, göz farı ve ciltteki bakteriler ile ölü deriler üzerine yapışabilir. Eğer sıklıkla kullanıyorsanız haftada bir kere badem yağı ve pamuk kullanarak temizleyebilirsiniz. Badem yağı kirpikleri uzattığı için pamuğa bir kaç damla dökmek en iyi seçim olacaktır. Kullanmadan önce kirpik kıvırıcı aletinizin tamamen kuru olduğuna emin olun.

fırın tepsisi


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.