Eskimeye Başlayan Koltuk Takımını Düzeltmek Mümkün


eskiyen koltuklara çözüm

Evdeki koltuk eskimeye başladıysa ve yenisini almayı düşünüyorsanız önce bu ipuçlarına göz atın. İşte eskiyen koltuklara çözüm önerilerimiz: 

Koltuk takımınız eskimeye başladığında hemen atmaya kalkışmayın. Yeni bir koltuk takımına masraf yapmadan önce deneyebileceğiniz bir çok ipucu var. Tarzından artık memnun olmadığınız ya da lekelenmiş koltuğunuzu yenileyip düzeltmenin yolları oldukça pratik.

ÖNCE TEMİZLİK

Eskiyen koltuklara çözüm bulmak için ilk olarak koltuğu köşe bucak temizlemek gerekiyor. Bunun ne kadar büyük bir fark yaratacağına inanamazsınız. Yalnızca temizlik bile koltuğunuzu yeni hale getirebilir. Koltuk kumaşları kolayca lekelenir bu yüzden kullandığınız temizlik malzemelerinin kumaşa karşı hassas olduğuna emin olun. Su bazlı temizleyiciler idealdir. Yapmanız gereken detaylı temizlik için bu adımları takip edin:

  • Lekeleri kolayca çıkması için yumuşatmaya ve tozları yüzeye çıkarmaya yardımcı olmak için doğal tüylere sahip sert bir fırça ile tüm kanepenin üzerinden geçin.
  • Kumaş kanepenizi fırçalamadan ve temizlemeden önce, kırıntıları ve diğer parçaları aradan çıkarmak için elle tutulan bir süpürge/vakum kullanın. Böylece, detaylı temizlik zamanı geldiğinde zorlayıcı lekelere odaklanmak kolaylaşır.
  • Karbonat sadece mutfakta değil aynı zamanda temizlik sürecinde de etkili bir malzemedir. Tüm koltuk üzerine karbonat serpmek kokuları gidermeye ve lekeleri daha da gevşetmeye yardımcı olacaktır.
  • Kanepenizi seçtiğiniz ürünle temizlemeye başlayın. Ürünün yan etki göstermeyeceğinden emin değilseniz, devam etmeden önce koltuğun küçük bir alanı renk değişikliği açısından test edin. Sonrasında bir bezle durulayın.
  • Gece boyu kurumaya bırakın.

eskiyen koltuklara çözüm

YASTIKLAR EKLEYİN

Koltuğunuzda istemediğiniz detaylardan dikkati başka yere taşımak için şık ve bol miktarda yastık kullanabilirsiniz!

eskiyen koltuklara çözüm

Fazla Bakım İstemeyen Dayanıklı Ev Bitkileri

AYAKLARINI DEĞİŞTİRİN

Koltuğun yalnızca ayaklarını değiştirmek tüm görüntüyü düzeltebilir. Geleneksel veya modern, koltuğun yalnızca ayağı bile tüm stili değiştirebilir. Çeşitli boy ve stil arasından seçebilirsiniz. Koltuğun ayakları çıkmayacak şekilde tasarlanmışsa üstünü boyayabilirsiniz.

eskiyen koltuklara çözüm

ŞIK KILIFLARA BAŞVURUN

Koltuğun hem rengini hem görünümünü hızlıca değiştirecek şey koltuk kılıfıdır. Kılıf sayesinde eski lekeler gizlenir ve yeni lekeler önlenir.

eskiyen koltuklara çözüm

 

 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.